PETITIE: STOP TORTURARII ANIMALELOR!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

rally

Well-Known Member
Trenulist
4 Decembrie 2016
1.188
0
bucuresti
www.jucarii.com.ro
WEBSITE
http://www.jucarii.com.ro
LOCATION
bucuresti
Salutare !
Desi pare total offforum, ma adresez aici voua, in incercarea de stopare Oficiala a cruzimii fata de sufletele nevinovate, ce sunt alaturi de noi ... animalele.
Stiu ca multi au caini si pisici, pt pisicile "feroviare" avem si un topic dedicat. Nu cred ca v-ar placea sa apara un dement de copchil si sa-ti calce in picioare, la propriu pisica sau catelul.
Cred ca ati vazut imaginile de la Buzau, sunt dovezile unui carnagiu, raspundere, de care autorii se pare ca au scapat basma curata. Sa mai amintesc oare si de caii batuti cu lopata ?
Pe situl Protv se strang semnaturi, acum sunt peste 60000, dar ca sa fim luati in seama trebuie cat mai multi...
http://www.protv.ro/petitie.php
Multumesc !
rally
 
cica "este mai usor sa previi decat sa combati" se spune. La noi vad ca mai intai trebuie sa se intaple ceva de vre-o 2-3 ori si apoi sunt sanse sa se ia o masura si nici aia buna.
auzi tu... amenda de 2.000 ron la huliganii aia ca au omorat pisica... imi venea sa arunc televizorul pe geam. :-x
 
Eu le-as face exact ceea ce au facut ei bietei pisici
 
auzi tu... amenda de 2.000 ron la huliganii aia ca au omorat pisica...
E bine si asa, daca le mai vin idei cu maltratat pisici, data viitoare o sa cujete mai mult pana sa-si arate "barbatia" pe un biet animal.
Nici daca se face o noua lege de protectia animalelor, nu o sa faca nimeni puscarie, dar ... unde-i lege nu-i tocmeala si " cretinii" vor scoate urgent amenda sau vor munci in folosul comunitatii, oricum, inainte de a mai lovi un biet animal, chiar ca proprietar, va sti ca-l paste si pe el o pedeapsa.
rally
 
rally a spus:
auzi tu... amenda de 2.000 ron la huliganii aia ca au omorat pisica...
E bine si asa, daca le mai vin idei cu maltratat pisici, data viitoare o sa cujete mai mult pana sa-si arate "barbatia" pe un biet animal.
Nici daca se face o noua lege de protectia animalelor, nu o sa faca nimeni puscarie, dar ... unde-i lege nu-i tocmeala si " cretinii" vor scoate urgent amenda sau vor munci in folosul comunitatii, oricum, inainte de a mai lovi un biet animal, chiar ca proprietar, va sti ca-l paste si pe el o pedeapsa.
rally

Poate luam legislatia americana privind maltratarea animalelor si sa te tii puscarie
 
Poate luam legislatia americana privind maltratarea animalelor si sa te tii puscarie
_________________
Eo emisiune pe Animal Planet cu politia animalelor americana RSPCA (daca nu ma insel :roll: ) . Sunt prezentate cazuri incredibile de indolenta a proprietarilor de animale si pot zice ca aproape toate acestea se lasa cu o amenda ... usturatoare.
E drept ca daca nu platesc amenda o dau pe la zdup... :D
 
Salut !

<r>Multumesc Rally pentru link !!!!! <E>:aplauze:</E> <E>:aplauze:</E> <E>:aplauze:</E> <br/>
<br/>
Nu stiam ca exista asa ceva.<br/>
Cand am vazut acum cateva zile clipul video,am zis ca turbez ,nu alta <E>:-x</E> <E>:-x</E> <E>:-x</E> .<br/>
Daca vreodata se afla identitatea astora,m-as oferi eu voluntar sa-i "invat " cate ceva <E>:D</E> .......<br/>
<br/>
Cum am vazut linkul,cum am si semnat....</r>
 
In cateva ore, au mai semnat petitia 6000 de oameni. Ieri erau 21000 de semnaturi.
Deci se poate sa fim uniti pt un scop nobil !!!
Sper sa nu ne lamentam si noi (cum citeam pe alt forum) ca n-are sens campania, ca nu iese nimic si placa aia veche si stirbita :p " ca la noi in Romania...nu se poate... nimic".
rally
 
Felicitari, Rally!!
In acest moment am deschis forumul cu gandul sa fac aici un topic nou pe aceasta tema, dar vad ca mi-ai luat-o inainte si ma bucur mult ca te-ai gandit la asta.

Deci, asa cum a scris si Rally, click pe link-ul de mai jos si completati campurile...nu dureaza mai mult de 30 de secunde. Va multumim!

http://www.protv.ro/petitie.php
 
Eu am trimis link-ul tuturor prietenilor din agenda, lista de messenger....daca aveti timp, faceti si voi la fel. Sper ca numarul mare al semnatarilor petitiei sa-i influenteze in mod pozitiv pe alesii nostri si sa elaboreze cat mai repede acea lege pentru pedepsirea cat mai aspra a criminalilor de animalute.

@LDH - ca bine zici cu legislatia americana!
 
Senatorii nu au fost de acord cu înfiinĂžarea PoliĂžiei Animalelor!

http://www.protv.ro/stiri/stop-torturarii-animalelor/senatorii-nu-au-fost-de-acord-cu-infiintarea-politiei-animalelor.html

Nu pot scrie aici ce gandesc despre senatorii nostri
:-x :-x :-x :-x
 
Lasa ca scriu eu desi sunt sigur ca unii or sa faulteze

Daca prezenta pentru uninominale era aia care trebuie poate reuseam sa-i alegem macar pe aia care credem ca fac treaba. Asa o sa votam tot pe liste si o sa fie a la "Bardul de la Butimanu" in piesa "Uite demisia nu-i demisia".

Fratilor nu mai plangeti. NOI SUNTEM DE VINA NU ei Am spus-o de m-am saturat si am fost luat peste picior cum peste picior, in zeflemea ca sa nu spun in bataie de joc, desi toti termenii sunt cuminti fata de afirmatia unui onor parlamentar care a spus ca NOI

"avem dreptul sa vorbim odata la patru ani si atat"

Ceeace si facem avand in vedere ca indiferent cati se vor duce la votul pentru parlamentare la anul, 2-3% din cei cu drept de vot, ei tot vor fi alesi...pe liste.
 
eu am vazut picatura din pahar si anume ca se va schimba legea existenta astfel incit cel ce chinuie un animal poate face puscarie, desi nu se stie cine-l prinde in flagrant neavind decit militia existenta :-|
 
srazvi a spus:
eu am vazut picatura din pahar si anume ca se va schimba legea existenta astfel incit cel ce chinuie un animal poate face puscarie, desi nu se stie cine-l prinde in flagrant neavind decit militia existenta :-|

Pai da si o sa fie cam ca prima lege cu referire la autoaparare :D

Daca intra unul peste tine si vrea sa te taie nu ai voie sa-l bati sau omori la tine in casa pana nu chemi melitia sa constate.

Hai sa fim seriosi Razvane. Cine sa se ocupe de animale cand vezi ce s-a intamplat la Gradina Zoologica Bucuresti.

Adica chiar nu aveau o arma cu tranchilizante?