Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Multumesc Rally.
De ce aici sunt Gam3 si in rest Zanganel.....pentru ca aici a apucat fratele meu sa se inscrie primul si eu la 2 zile dincolo.

Am uitat sa fac prezentarile la trenuri,asa ca:
BR 01.5 DR cu vagoanele LILIPUT DRG Rheingold
BR 130 LUDMILA DR cu vagoane SCHICHT CSD,DR

Fosta 1043 OBB vopsita CFR cu vagon cuseta CFR,MAV si OBB si vagon cl 2 CFR
060-DA CFR cu vagoane etajate PIKO si vagon de cl 1 CFR facut din vagon cl 1 MAV
Taurus HUPAC ES64U2 (Rh1016) cu vagoane SBB-CFF,DB,CFR.
Tot ce a rulat se poate vedea in paginile din urma.
 
Salutare,

CFR-izarea continua.
Doua vagoane RILS:


Fost vagon cuseta CFR,vopsit in vagon clasa 2 CFR


Vagon RoLa HUPAC SBB CFF DB



 
In sfarsit am gasit si eu o gara pe placul meu.
Eu am o problema,si poate cu aceste poze ajut si pe altii aflati in situatia mea.La unele cladiri gasesc poze,dar la altele nu,asa ca de multe ori vad numai cutia produsului,fara sa vad cladirea pe o macheta.Eu zic ca nu am gresit ca am ales un produs dupa ce e pe cutie.Daca cunoasteti o gara de la noi care seamana cu ea sa spuneti.
Asa ca poze cu gara de la KIBRI;



 
Salut,

Noi achizitii:

Setul Roco tren de marfa "Herkules":



Locomotiva ER 20, Dispolok




Vagon Cargo DB Shimmns-Tu



Vagon Hbbills OBB Rail Cargo Austria



Vagon Shimmns SBB-CFF




Remorca camion pentru vagonul HUPAC



Container siloz pentru vagoane





Set lucratori la cale Faller



Generator fum la BR 18
 
Arata superb. :x Felicitari pentru revopsirea ei. :aplauze: :aplauze: :aplauze:
 
E super setul de Roco nu e asa?Am si eu unul.Cel mai tare mi-a placut faza ca in prezentarea loco spune:fara compensator de sarcina.Acasa ,in teste-surpriza e totala:are compensator de sarcina.La tine cum e ?presupun ca si loco a a ta are compensatorul de s.Si de altfel este foarte frumos detaliata.Felicitari si tie si...mie :p
 
Frumoasa diorama,frumoase piesele achizitionate,frumoasa cladirea statiei de cale ferata,insa cea mai frumoasa e ea.....electrica noastra Bo-Bo!!!!Sa le stapanesti sanatos!!! :D
 
Apreciez foarte mult faptul, ca doresti ca diorama ta, sa ne duca cu gandul la garile din Romania. Inca odata felicitari ! :aplauze:
 
Va multumesc la toti.

ASB a spus:
Arata superb. :x Felicitari pentru revopsirea ei. :aplauze: :aplauze: :aplauze:

A fost mai mult decat revopsire.
Uite poza cu 43-0086-9

facuta de Andrei Frangopol

Va descrie la un nou topic autorul modificarii tot ce a facut la ea.Si nu sunt putine lucruri. :aplauze: :aplauze: :aplauze:

@alin

Si eu am constatat ca decodorul e cu compesare in timpul testelor.Am ramas surprins sa vad ca nu are probleme la tractiune la cate vagoane am agatat de ea.Pentru o locomotiva de set nu ma asteptam sa aiba atatea detalii,eu mai am un set de la Roco,tren macara cu BR 218.Si de asta am ramas surprins sa vad ca decodorul nu e pe placa,ca are loc de difuzor,ca e detaliata.....
Nu mai stiu daca a facut cineva o prezentare a unei locomotive Herkules de la Roco ca sa vad diferentele.
 
@ Rally

aha. :( imi place locomotiva 1043 chiar si neceferizata si m-ar fi tentat setul. dar poate ca va apare (atat in varianta digitala pt amatorii de digital, dar si analog pt cei ca mine ) peste un timp in farmacia ta.
 
Primele si ultimele cladiri de la auhagen.
Set case in constructie.

Inspirat si de ce am citit ce a scris tyco am zis sa pun si eu poze si parerea mea despre produsele auhagen.
Nu stiu cum sunt alte cladiri dar aceste 2 case sunt pacatoase rau de tot.
Partea superioara e mai mare decat baza,nu se imbina bine,accesorii lipsa....



 
Eu nu am avut accesorii lipsa pana acuma. Insa am avut probleme la inbinare destul de multe. Imediat voi pune poze pe la mine si se va vedea foarte usor pe unde au aparut probleme la inbinare. Ma mira ca la gara nu am avut probleme :confused: . Doresc sa cumpar in curand o biserica, si am pus ochii tot pe una Auhagen. Sunt curios cat de bine se va monta, desi ce ai scris tu mi-a mai taiat din avant :(