Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cu intarziere am observat ca Tyco ti-a raspuns mai documentat decat mine. Eu nici nu mai stiam ce cod are.
 
noi lucrari si reusite in orasul meu imaginar, Victoria

ieri finalizata si calea spre mica halta terminala Victoria Nord.







aceasta va fi viitoarea halta Victoria Nord. o gara care era destinata initial pentru gara de pe placa de joaca, care acum e inutila. insa cladirea si-a gasit un loc in acest punct terminal al liniei.



si ceva special. anul trecut, undeva prin decembrie, PCG si Rally au construit o diorama. poze au aparut ulterior la galerie si un reportaj la Observator. Mi-a placut foarte mult realizarea lor, insa cineva a carcotit ca au pus terasament pe poduri.
Iata acest ultim pod, am ales, fiindca imi doream inca de pe atunci sa imit reusita lor, am pus terasament si eu pe podul meu botezat PSG & Rally. ;-)




si mai am inca ceva de prezentat, dar un pic mai tarziu.
 
nu e chiar gresit.......am trecut saptamana trecuta pe langa un pod de cale ferata si avea terasament pe el ........nu imi aduc aminte unde dar daca mai trec fac poza
 
E simplu la noi astia cu jucarele in cap
1 Iubita - prietena , nevasta etc
2 Amanta - BR 01 , G7.1 etc
Amante-le le scoti la plimbare in Beci, Mansarda etc si ai nevoie de un pistol ca sa nu apari la "Tradat in dragoste" :D
Eu personal am un arc , deci fiecare dupa necesitati si buget :twisted:
 
:D

pistolul e vechi si stricat, saracu. si cu pistol cu tot, tot a ajuns mana cui nu trebuia pe diorama mea. ieri, cat am lipsit de acasa a venit o colega de a sotiei cu fetita care nu a avut alta treaba decat sa-mi smulga un om de pe peron si sa-mi avarieze putin acoperisul peronului. le-am reparat, dar un burlan de la acoperis nu l-am mai putut pune la loc. asta e!
 
Cunoastem povestea :fluierat: ... Atunci cand Uraganul Raoul, de magnitudine 2.5, se abate asupra Cailor Ferate "La Ursu", se lasa cu trenuri deraiate, copaci rasturnati, case miscate de la loc etc. Insa seful de gara - unchiuletzul lui favorit ;-) - nu se supara (prea tare :D) fiindca oricum este totdeauna cu ochii in saisprezece (patru X patru) si intervine imediat pentru limitarea pagubelor. Pomii & casele nefiind fixate, nu-i bai daca se mai "re-localizeaza" din cand in cand (cu exceptia depoului :p), iar nepotzelul a inceput sa invetze ca (inca) nu-i voie sa puna manutza pe trenuri :-? . Si asa hand-controlerul statiei LenzSet100 sta numai in mana mea 8), iar eu dirijez trenurile asa cum solicita el :).
Ii plac trenurile tare mult, asa ca eu sunt FOARTE incantat
yahoo.gif
 
minunat. cand va mai creste un pic, construiti impreuna diorama. normal ca nu te poti supara pe el si nici eu nu ma pot supara pe fetita, ci pe sotie m-am suparat ca nu a fost deloc atenta.
 
in atelierele de reparatii a intrat una dintre locomotivele roco deoarece prezenta simptome de duca. am hotarat sa-i curat rotile si sa-i inlocuiesc cauciucurile de tractiune. daca si asa problemele persista, cauza probabila va fi motorul, dar cum acolo nu ma am, nu ma bag, asfel locomotiva va sta de decor pe diorama. sper sa nu fiindca era una dintre preferatele mele.

DSC00006.jpg


am desfacut rotile pentru a le curata. am gasit un fel de unsoare in interior. ma intreb, trebuie sa inlatur si unsoarea si sa adaug una noua la urma, sau sa o las asa??? astept un sfat.

DSC00004.jpg


DSC00005.jpg
 
rezultatul curatarii rotilor este imbucurator. locomotiva merge ireprosabil. parca zboara pe sine. mai trebuie sa-i adaug cauciucuri noi. ma bucur ca problema nu a fost de la motor ci doar de la murdaria acumulata pe roti. cred ca vor urma si altele la curatat incurand.
 
stiu mpursu despre linkurile astea, dar m-am grabit si am trecut peste masura oficiala a linkurilor miniatura.