Diorama din Sinaia

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Pai sunt acolo si mai sunt si pe net, chiar si filmulete pe youtube. Dintre toate locomotivele pe care le am, cu precizarea ca la BT1 nu stiu cum sunt in realitate, nu am vazut o locomotiva cu faruri atat de puternice si cu stopuri atat de luminoase, care par a fi din sticla ...

Uite link unde am postat poze cu ea ... scuze pt. calitatea imaginilor.

http://www.forum.jucarii.com.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=438&start=90
 
:D
Nemaipomenit.
Este ceva super prumos poate in viiorul apropiat o sa am si eu cate ceva.
Acum m-am tinut mai mult de diorama.
Felicitari pentru achizitie si stapanire sanatoasa.
 
Salut la toata lumea.
Un prieten care este fierar de meserie mi-a facut un cadou.
Si ce credeti ca a facut?
Asta!!!::::
 
SP_A0013.jpg

SP_A0014.jpg

SP_A0012.jpg

SP_A0015.jpg

SP_A0016.jpg

SP_A0009.jpg

SP_A0008.jpg

SP_A0010.jpg

SP_A0005.jpg

SP_A0007.jpg
 
Salut!Interesanta constructia...cred ca daca ar fi initiat in acest domeniu ar fi capabil de ceva bun pentru modelismul feroviar. :idea:
 
Stie cineva cati poli are sageata si DSB-ul (se afla la paf7 imediat dupa lok americana).
Asta intreb penru decodoare.(cu sunet).
 
Atat Desiro cat si DSB-ul au mufa digitala cu 8 poli. Problema montarii unui decodor cu sunet apare insa la Desiro, care are un compartiment pt decodor pe burta, dar in care nu incape si difuzorul cu camera de rezonanta. Deci trebuie demontata carcasa si montat difuzorul inauntru.
rally
PS
Prietenul tau are mana nu gluma, ca sa faca asa ceva din tabla.
Ar trebui sa-i folosesti talentul la realizarea unui model CFR ... poate un automotor ceva... :D
 
Peste ceva timp peste un an sper sa incep la o alta diorama.
Vreau sa comand trenuletele din PC.
O sa mi-o termin si pe asta sa mai prin experienta duca care vreau ca cealalta sa iasa perfecta.
Nu am mai facut nimic la diorama in ianuarie o s pun cateva poze.
Multumesc
 
O sa pun cateva poze cu unele din achizitii.
La diorama nu am ami facut cam nimic. Vreau sa termin orasul si pe urma mai vad.
 
Salut ... la multi ani si tie ... vad ca n-a scris nimeni nimic ... e cumva interzis ?

Pune si tu poze te rog ... sa-mi "clatesc" ochii :confused: