Pcg si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@LDH

Sincer , nu inteleg ce vrei sa spui.Dar :

Orice tren care iti vine intr-o gara cu cap de linie are doua variante de plecare

1.Locomotiva impinge vagoanele inapoi
2.La coada trenului se pune masina de manevra sau alta masina care va prelua garnitura , iar locomotiva ramasa pleaca spre grupa tehnica , unde va intoarce pe turnanta sau triunghi , va fi demontata si trimisa la fier vechi , etc. :D

Din considerente de spatiu , acolo voi intoarce eu locomotivele si am mentionat ca schema va suporta modificari. :-? :-x
 
pcg a spus:
@LDH

Sincer , nu inteleg ce vrei sa spui.Dar :

Orice tren care iti vine intr-o gara cu cap de linie are doua variante de plecare

1.Locomotiva impinge vagoanele inapoi
2.La coada trenului se pune masina de manevra sau alta masina care va prelua garnitura , iar locomotiva ramasa pleaca spre grupa tehnica , unde va intoarce pe turnanta sau triunghi , va fi demontata si trimisa la fier vechi , etc. :D

Din considerente de spatiu , acolo voi intoarce eu locomotivele si am mentionat ca schema va suporta modificari. :-? :-x

Pai exact asta am vrut sa spun.
Daca ai o locomotiva de manevra ia vagoanele si le muta pe alta linie si locomotiva care le-a adus se ataseaza in "frucea" trenului.
Acuma daca este cu abur o sa vina cu tenderul in fata ca nu se poate intoarce.
 
Inainte de concediu , imagini de la noul proiect inceput in urma cu doua saptamani.
Circuitul la doua linii curente , R2 si R3 se apropie de final (numai liniile).
Gara la 4 linii cu dubla jonctiune la intrare si iesire.
Turnanta in sfarsit si-a gasit locul binemeritat.


np001.jpg

np002.jpg

np003.jpg

np004.jpg
 
Vor fi prelungite incat sa primeasca 5 vagoane de calatori in gara.Iti inchipui ca ma chinuiam sa stric totul fara sa-mi iasa ce imi doresc ?
 
Sal ,

Cu ajutorul lui LDH , lucrarile la gara si triaj au suferit modificari considerabile. Uneori e bine sa mai asculti si de unii mai in virsta. :D Dar sincer ce a iesit este super. Ma trebuie pus terasamentul si gara este gata.
4 linii de gara in care intra locomotiva si 5 vagoane, linie pentru marfa si urmeaza partea de triaj , care sper sa o finalizez in doua saptamani !

gara001.jpg

gara002.jpg

gara003.jpg
 
Din pacate timpul nu prea imi permite si lucrarile inainteaza greu , reusesc sa mai pun ceva poze. Br 98-ul din start set a primit si el un decodor pentru amuzament.Si schema actualei diorame de 13 metri lungime.

newd001.jpg

newd002.jpg

newd003.jpg

newd004.jpg

sm001.jpg

sm002.jpg

sm003.jpg

sm004.jpg

sm005.jpg
 
Foarte frumos ce ai achizitionat/facut pana acuma, dar eu am un interes meschin :evil: .Te rog sa faci inca vreo 2-3 poze cu camionul de la Faller, in special directia ma interseaza,poze macro ar fi super.Multumesc anticipat.
 
Trecut in seara asta pe la Rally si cumparat tot ce ne este de trebuinta (macaz curb , flexi, R4, R3, R9! :D
Va urma !
 
Mai baieti,

Voua nu va este bine? Nici una , nici alta , intrati in casa omului si va apucati de demolat. :D Stati fratilor sa gandim constructiv si apoi dam jos. Dar dupa cum spunea LDH schema s-a cam finalizat. Poze curand.
 
Mai nene nu o este chiar asa.Vino la munca nu te mai ascunde da ? :) Si intre timp cea mai recenta achizitie multumita unui pasionat :

Vagoanele CFR cu burduf set de 4 bucati.

cfr002.jpg

cfr003.jpg

cfr004.jpg

cfr006.jpg
 
in seara asta am fost pe la pcq sa vad si eu daca mai era ceva de demolat si am descoperit noua lui achizitie care recunosc este super .
101_5571.jpg
[/img]
101_5576.jpg
[/img]