Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
iata putinul pe care am reusit sa-l mai fac saptamana ce se incheie azi, la diorama mea.

am lucrat putin la tunel



si un inceput la linia spre mica halta din nordul orasului meu virtual.







 
este scara N.

nu dezertez de la HO. HO ramane regele. dar un setulet sau ceva si la o alta scara nu vad de ce nu ar merge. am si TT: un startset digital cu care nu ma descurc deloc sa-i dezleg itele, si mai am la TT o locomotiva analog si un tren electric ( automotor ii zic eu ). ma gandesc sa vand locomotiva digitala din startset impreuna cu transformatorul digital si sa pastrez liniile pt analog. in schimb vreau sa digitalizez N-ul.
 
ca sa o citez pe sotia mea, nu am terminat inca diorama la HO si eu deja visez la N. cam iata ce a produs visele astea rebele ale mele.

http://www.youtube.com/watch?v=uTI9RwWYeYM
 
Deci, Victoria, gara mea, are 40 cm lungime ( fara peronul separat adaugat ulterior ), 17 cm latime si 15 cm inaltime. S-a construit usor si a fost o adevarata placere. S-a construit pe corpuri pe care la sfarsit le unesti prin lipire.

iata cateva poze realizate in seara aceasta. inca calde, abea scoase din cuptor.



















incerc sa revin cu cateva poze de la constructia ei, daca photobucket imi permite sa incarc pozele. deja zaresc la orizont cateva piedici, dar nu ma las invins.
 
si in sfarsit pozele din timpul ridicarii ei.












deci, daca in urma acestor randuri si fotografii, te-ai decis sa o alegi pentru diorama ta, cred ca nu vei face o alegere proasta. mult succes.
 
Multumesc lupule!
Probabil ca o voi alege. Desi este o investitie destul de mare se pare ca merita. Trebuie sa fac un calcul cati bani am ca mai am nevoie si de ceva linii :) Si cred ca ma pun si eu pe treaba cu diorama (si asa vin acuma sarbatorile si imi mai pot cumpara unele chesti :) )
 
Am o intrebare pt tine lupule:
De la ce producator este gara ta ca as vrea sa imi cumpar si eu o gara asematoare
Multumesc.
Alex