Intilnirile AR-rail Club Arad

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
:D mda a mai si intarziat Acceleratu de Galati vreo 10 minute :D , deci aveam timp berechet ,tinand cont ca am ajuns cu 20 minute inainte de sosirea stabilita :D
Afara era un ger de numa , dupa ce au plecat srazvi si kablu mi-am facut cinste cu o ciocolata calda :cafea: si ma gandeam cu parere de rau la ei ca trebuie sa mearga prin frig :(
Vine si Glatiu ma urc in vagonu la care aveam loc(desi eu am cerut fara ,tipa de la ghiseu mi-a raspuns ca nu imi poate da :D ) , vagon din grupa de Iasi , incalzire 0 si o balta enorma pe podea ....., asa ca m-am dus in primul , grupa de Galati , langa locomotiva , cu perdelute rosii curat si o caldura de sa stai in maieu , asa ca pana la Timisoara, Somn......... :cool:
 
Nu il faceti spion ca io l-am chemat :p , deci duopa cum vedeti trupa din arad si din zona de vest urmatoarea intilnire mare va avea loc in data de 10 noiembrie. Pana atunci spercam ca si in 27 octombrie sa avem iarasi o actinue.. vedem ce va fi.. tinem surpriza.. unul din membrii fondatori va anunta, probabil eu.
Pana atunci ne vedem la sectiunile de munca.
 
frumoase intaliniri faceti 8) .Pacat ca la timisoara nu exista un asemenea nucleu .Am vazut ca ,(virgula) cristi_cfr e din tm si mai merge la voi la intalniri. Ma primitit si pe mine ca newbie vara viitoare ,ca stiu ca majoritatea sunteti a 12-ea si e un an greu ,insa si eu am un destul de greu, cls 8 .Bafta la modelit!
 
cristiCFR a spus:
:Afara era un ger de numa , dupa ce au plecat srazvi si kablu mi-am facut cinste cu o ciocolata calda :cafea: si ma gandeam cu parere de rau la ei ca trebuie sa mearga prin frig
Ce frig, batea putin vintul si atit :D . Frig e doar pe trenurile de Sinicolau si Brad :lol:

P.S. Am fost cu kablu cind Cristi incerca s-o convinga pe vinzatoare sa-i faca o mica reducere, sa nu-i dea loc, dar nu i-a mers :D http://i174.photobucket.com/albums/w112/goga1003/DSC00038.jpg
 
Sa zic planul intreg pentru maine?
La 7 jumate intalnirea in gara, plecare cu trenu la 8 dimineata la Ghioroc, la depou la "Sageata". La 2 jumate intalnire pentru partea de modelism :) Si pe la 11 plecarea la Brasov, care petru mine inca e nesigura (Depinde ce hotarasc ai mei, dar in situatia actuala nu stiu daca mai pot veni :( )
 
pacat. asi fi vrut sa ne cunoastem si personal... :( in orice caz, duminica voi fi acolo.
 
Domnilor noi inmediat plecam. Maine ne vedem cu tara la Brasov. si vorba lui radu 161 LA Brasov.. ADUNAREA!!! Deci ne vedem maine, duminica la expozitie
 
Si iata ca ieri ne-am intalnit asa cum am promis. Intalnirea a avut ca invitat special pe Florinn de la Cluj dar si pe noul membru, mr_x4you.
Astfel sa incepem cu prezenta. De la stanga la dreapta: mr_x4you, Kablu, Cristian, srazvi, Andrei Frangopol, eu - putin mai jos, IDM-ul CFR Cristi CFR, Florinn si sefu de gara grandpagscout.

De data aceasta mosul a fost mr_x4you care nea adus ceva maaareeee si rosuuu. Nu era un ferrari, ci un tauras la G produs de Piko.

Mai ca ai zice ca e real...

Taurasul a fost atent studiat, pozat si admirat...

Insa se pare ca CFRul a pus mana pe el...

L-a demontat...

Si a facut putin "spionaj industrial"

Oare vom vedea vreodata asa ceva pe liniile CFR-ului?
Intre timp Andrei studia linia piko G.

Dupa ce G-ul a fost studiat indelung, l-am asezat langa un modul de-a lui grandpagscout...

Iar noi am trecut la niste trenuri mai micute...

Trenuri conduse de domnul mecanic de la CFR, Cristi_CFR

Mecanicul fiind supravegheat de srazvi

Din pacate locomotivele trebuiau sa astepte pe tusa,

Pana sa ajunga pe traseu....

Pentru ca toate aveau decodoare setate pe adresa nr 3 :D
Am observat ca revizia de vagoane Oravita avea niste boghiuri in fata,

Boghiuri care apartineau unei rame etajate care este in curs de CFR-izare

Intre timp mr_x4you a inceput sa scoata din "sac" mai multe machete...

Printre care se afla si aceasta minunata locomotiva dotata cu sunet, care pe mine ca iubitor ce ep. 3 nu m-a impresionat prea tare (Desi as cumpara-o daca as avea destui bani ;) )

Se pare insa ca tigrul are copii...la N :)

Si are si ceva prieteni...

Si cateva vagoane...

Si iata un vagon la N pe sine(ideea lui Florinn)...

Mica comparatie?

Dupa care au urmat aburoasele. Prima a fost un fleischmann (normal) a lui mr_x4you

Care iute a fost pusa la datorie...

O poza stil mpursu (are bielele corecte?)

Dupa care a urmat una bucata aburoasa Roco (Kablu)

Insa am trecut rapid la binecunoscuta aburoasa a gazdei...

Intre timp srazvi studia un EC(mr_x4you)

Si una bucata cisterna il saluta pe Florin Tuica...

In timp ce era fotografiata de Florinn...

Intre timp o noua locomotiva si-a facut aparitia pe traseu... clasa 66 :)

Pe care CFRistii o studiaza atent

Si un tren de viteza este pus pe linii pentru un mic test(o fi pentru linia de mare viteza Budapesta - Bucuresti?)

Tren care e atent studiat de Florinn

Eu ca de obcei filmez si fotografiez :)

SI iata ca a avut loc si un accident la CFR, cu etajatele binecunoscute

CFR-isti studiaza atenti problema...

Insa nu dupa mult timp mai are loc o deraiere...

CFR-ul vine cu macaraua (Malaxa cred...ca alta nu imi imaginez ;) )

Si iata ca locomotiva a revenit pe traseu...

Parerea tuturor despre cele 2 accidente a fost aceiasi. De vina sunt cei de la CFR infra pentru ca au sustras fonduri si au pus sine mai ieftine (Piko)
La masa de lucru s-au dus iar grandpagscout, pentru a studia aburoasa lui Kablu...

In scurt timp insa li s-a alaturat srazvi cu celebra lui sapca

si un mic test de perspicacitate...find the difference :)

In timp ce noi 2 ne prosteam florinn studia atent un vagon mai...greu

Si o macara Roco

Kablu si-a scos materialul lui rulant 00

Care a fost atent studiat de mr_x4you

si de florinn...

Sinele din start-set fiind apreciate de mr_x4you (nu la fel de mult ca cele fleischmann insa ;) )

Dupa o demonstratie a cuplelor digitale de la BR290-ul lui Kablu...

Am inceput sa inpachetam. Fiindca grandpagscout si cu Florinn trebuiau sa se pregateasca pentru plecarea la Brasov.

Ultima inpachetata fiind locomotiva la G...

Dupa care fiecare a plecat la casa lui, Cristi_CFR a tradat CFR-ul si a plecat acasa cu masina cu mr_x4you (just kidding ;) )