Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutari tuturor! Ma numesc Costin Albita, am aproape treizeci de ani si sunt craiovean. Desi inteleg de la persoane autorizate ca nu se recomanda combinatia doctor - amator de trenulete si eventual viitor modelist, nu am ce face...ca am terminat facultatea de vreo trei ani si nu am gand deocamdata sa ma apuc de alta.
Virusul cu trenurile e mai vechi si s-a transmis din familie: bunicul a lucrat la Electroputere exact in perioada in care se faceau primele locomotive sub licenta ASEA. Avand o functie de conducere a fost implicat activ in discutiile cu partea suedeza in perioada respectiva. La mine s-a luat pe la vreo patru - cinci ani, ca se plictisise bunicul sa-l intreb in fiecare zi daca mergem la gara. Oricum am invatat sa numar pana la cifre mai mari cu ajutorul vagoanelor de marfar...
La un moment dat tata mi-a adus un set PIKO, scara N, tocmai din Rusia si ani intregi ne-am jucat cu el cot la cot. La un moment crescand, l-am abandonat...;i ne-am revazut acum trei zile dupa vreo douazeci de ani de pauza. Inca arata bine si sper sa-l mai imbunatatesc....
 
Bine ai venit Costin1998 !!!
Eu ma refeream la combinatia doctor-modelism-afaceri e de trista amintire...
Deci nu te incadrezi :D
Am inteles ca vrei sa mergi in continuare pe formatul N.
Eu stiu in tara asta doar vreo 7 persoane pe acest format, putin mai multi decat pe sistemul MARKLIN :(
Din aceasta pricina, o sa ai mari probleme sa gasesti materiale la N.
Poate te orientezi usor spre HO, daca spatiul iti permite. :idea:
Succese !
rally
 
Nu stiam ca suntem chiar asa "multi". Avand setul de la PIKO de care sunt legat si sentimental am zis sa nu-l las chiar deoparte. Plus ca ma tenteaza sa imi fac un pic mana pe el. Asta nu inseamna ca nu ma pot gandi la o scara mai mare, eventual un set digital... Multumesc pentru mesajul de intampinare!
 
He, he de cand asteptam un trenulist din Craiova.
Mai avem unul dar salasuieste prin Portugalia, Cosmin78.

Pana una alta nu conteaza pe ce rulezi. Ma refer la scara.
Mult mai important este ce vrei sa faci? Cum vrei sa te desfasori?
Ai timp sa alegi atat scara cat si modelele.

Despre oful meu privind o eventuala colaborare cu tine am sa iti trimit detalii la PM.

Bine ai venit!
 
Va multumesc tuturor pentru primirea calda pe care mi-ati facut-o.

@ LDH: astept cu interes mesajul dumneavoastra. Imi place mult munca dumneavoastra, atat cea forumistica precum si cea modelistica.
 
bun venit in rindul nostru.
asteptam sa ne prezinti materialele tale: trenulete si realizari.....
SUCCES! ! !
 
Salutare la toata lumea va spune Banderas! Am venit de curand in lumea voastra si sunt incantat. M-am contaminat si eu de pasiunea trenurilor si sper sa nu ma vindec.
 
Salutare
Nici nu stiu cu ce sa incep...nici mesajul si nici achizitionarea viitorului meu imperiu feroviar :))
Cert e un singur lucru : stau pe site si pe forum de vreo 2 ore(stiu -putzin) si nu ma mai pot opri ...imi place din ce in ce mai mult...in copilarie visam la asa ceva , dar mi-a trecut - acum simt ca vreau sa visez in continuare , dar in acelasi timp sa-mi si indeplinesc cate un vis cu aburi sau unul cu macaz de nu shtiu care....cred ca m-a cam luat valul putzin...sorry
So, felicitari fondatorilor...si voi reveni probabil pe alte topic-uri cu intrebari la inceput idioate pt ca nu shtiu nimic tehnic despre acest hobby ,dar imi place la nebunie...deja stiu primul decor...aaaa un sat din austria,mmm multi brazi,o gara specfica si un strudel cu mere :))
Gata ...trebuie sa ma trezesc...de fapt vroiam sa va salut si sa va anunt ca un novice o sa va streseze ..ha
bye
 
bine ai venit in lumea noastra ,cornel.
problema nu este ca nu stii inca, ci ca nu mai ai scapare.
visele tale vor deveni cosmaruri daca nu le hranesti.
farmacia lui rally e deschisa non-stop. :lol: