Diorama din Sinaia

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Arata bine. Se vede ca s-a muncit ceva la ea.

Daca ar fi fost mai multe poze de detaliu poate pregateam mai multe "pietre" asa trebuie sa te multumesti cu cateva:

- auto sunt, poate nu toate, la 1:72 - cam mari pentru H0
- interiorul tunelurilor trebuie facut altfel se vede cidat
- ai loco electrica ii trebuie si catenara, chiar daca este de forma
- retusuri de facut la intradosul podurilor, se vede naspa lipitura

aaaaaaaaa ... cam atat
dupa ce mai studiez materialul daca mai gasesc ceva scriu

nu ne pui un desen sau o poza de ansamblu cu aranjamentul liniilor
chiar arata bine desenul liniilor din gara, trecerea de pe o linie pe alta si faptul ca nu sunt perfect drepte

toate cele bune
 
Se pare ca este un circuit bine gandit, ma intereseaza schema de linii si dimensiunile in care se incadreaza toata diorama. Felicitari pentru reusita.
 
Ai cateva poze care-mi plac extraordinar de mult.
Ai impresia ca macheta trebuie sa aibe cel putin vreo 6 m lungime









Incearca, daca ai rabdare, sa pui niste iarba pe radacinile copacilor sa mai estompezi putin din imaginea de plastic.
Completeaza cu traverse locurile ramase goale de la linia flexi.

Inca o data BRAVO!

Toate cele bune
 
din pacate nu am un aranjament anuma la linii, le-am pus duca ochi si dupa potrivire.nu am avut nici probleme sa-mi deraieze nici o garnitura este totul bine.
 
am vazut ca este o problema estetica mare in tunl,am inprovizat ceva o sa pun si niste poze dar acum mai muncesc sa mai vad ce sa mai fac si ce sa mai pun.acum lucram la partea electrica adica beculetele de iluminat de pe strazi si vad ca mi-a reusit ceva.
 
si la ce mai m-am gandit este sa-mi fac o continuare a dioramei ceea ce are ca marime 1/1:80,fiind amplasata in partea din stanga a dioreamei privind-o din fata.avand marimea prea mica si fiind situata langa munte m-am gandit sa vin cu o panta mare avand o forma de cariera pentru a mai castiga din loc.acolo vreau sa pun un oras,o fabrica de ciment si(nu stiu cumn se numeste),,depoul cu 3 intrari sub un singur acoperis si in fata lui roata aceea ce se invarte inpreuna cu locomotiva,, ca astea imi lipseau.fiind in zona de munte pot face cariera si o fabrica de ciment.acum lucrez la asta.
 
Da am mai facut cate ceva.Am inceput sa cred foarte mult ca asta este un virus f mare, mai rau decat pescuitul, ca nu mai mi-am luat o lanseta de 3 ani.
O sa va arat cateva poze.Deocamdata nu am stalpii de curent deasupra liniei, cand osa vina o sa-mi cumpar.
 
Si cand ma gandesc ca am inceput de la un star set,pe care mi-l louase un prieten de ziua mea si anul acesta.
 
DSCN6719.jpg