Diorama mea (grandpagscout)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

grandpagscout

Well-Known Member
Trenulist
6 Septembrie 2016
363
0
Arad
YAHOO
grandpacscout
LOCATION
Arad
In continuare voi incerca sa postez cateva poze cu diorama mea , care deocamdata este in constructie.
 
Diorama este inceputa de mult. Acum vreo 5 ani am mai avut un atentat de a achizitiona o diorama Noch dar atunci deoarece mi sa parut prea scumpa am considerat ca mai astept si imi construiesc singur o diorama. oricum sa revenim la poze: nu asa este diorama in stadiul actual dar acestea sunt pozele de care dispun. In acest moment tot traseul este ridicat deoarece sunt la etapa aplicarii gipsului pe declivitati. Voi reveni cu poze odata ce voi avea traseul din nou intins.
 
Pozeee !!
Frumos! Arata promitator. Vad ca ai si ceva spatiu sa te desfasori linistit.
Cu ce ai de gand sa acoperi plasa?
Si la tunel daca e mai lung trebuie sa lasi un loc ceva pentru interventie in caz ca deraiaza ceva.
Cand pui poze asa incearca sa scoti "
 
Plasa este deja acoperita cu gips deoarece mi se pare cel mia potrivit pentru asemenea lucrari. In tehnicie de lucru mama inspirat de la cei de la Deustchland Expres.
 
grandpagscout arata promitator diorama. Te-ai gandit bine sa pui plasa pentru ca prinde gipsul mai bine. Nu am critici :D si doar aprecieri. Spor la treaba in continuare!
 
!!!

<r>Minunat ca se munceste la Diorame . Desi nu pot sa-mi dau seama la imaginea de ansamblu. Ce pui peste plasa cu care faci muntii ? Bandaj cu ipsos ? O idee ar fi sa folosesti hartia creponata de terraformare , se lipeste cu pistolul cu batoane la cald si poti aplica structura de roca direct, eventual o forma de turnat roci mai mici... munca multa dar satisfactii pe masura .<br/>
succese !!! <E>:wink:</E></r>
 
Din pacate e prea tarziu, ca gipsul e deja aplicat.Dar deja ma in vedere o alta diorma, mai mica sau mai mare nu stiu exact, pe care doresc sa o folosesc pt. teste. Atuci voi schimba metoda.
 
Cred ca ai gresit adresa :D nu prea am spatiu, dar in anexa pe care o numesc eu atelierma pot desfasura cat de cat , desi nici acolo nu este foarte mult loc.
 
!!!

<r>pai trenulistii si spatiul sunt intr-un conflict permanent ... <E>:cry:</E> <br/>
daca ar avea 100 m patrati la dispozitie , ar mai pune o placa si inca un modul si iata si o prelungire si in "scurt" timp se va plange de lipsa de spatiu...<br/>
rally</r>
 
spatiul si extinderea

<r>Salutare<br/>
Arata promitator diorama si e bine ca ai si ceva spatiu .... asteptam cu nerabdare noi poze .<br/>
Rally bati vre-un apropo cu cei care se extind in mansarda pe care o au si iar raman fara spatiu .......si fara banii <E>:wink:</E> <E>:wink:</E> <E>:wink:</E></r>
 
Dupa cativa nervi descarcati astazi pe diorama am hotarat sa schimb radical traseul de pe diorama mea. Voi reveni cu detalii.
 
Slaut!

Diorama este complet refacuta. iti recomand sa te uiti mia bine la subiectul Intilnirea de la Arad ca acolo vezi mai multe. Voi posta si eu poze din timpul constructiei dar deocamdata clasa a 12-a ma cam limiteaza in cep riveste timpul acordat modelismului.