Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Iaca, azi, dupa putina munca de dimineata, am unit liniile temporar si am putut sa dau drumul la prima garnitura de tren pentru o testare. Inca nu e gata si asta se vede mai ales cand trenul o ia la vale dupa ce trece de poduri.

Cateva filmulete cu camerele foto

http://www.youtube.com/watch?v=_1RPf7TfAqE
 
intreb si eu:

circuitul fiind pe margini, si inaltat pe deasupra, cum o sa ai acces la detaliile de la mijlocul dioramei?
Cred ca o se te cam doara toti muschii ca sa pui un pom in mijloc....
 
o sa am acces. si chiar daca ma vor durea un pic muschii, cred ca merita sacrificiul daca la sfarsit rezultatul va fi pe masura asteptarilor mele. si pana acum, nu am de ce sa ma plang.
a! ba da. ma plang ca nu am destul spatiu sa mai adaug o prelungire la actuala diorama. dar nu se stie in viitor.
 
Studiourile Imperiale Wolf's Arts prezinta in premiera

Marfarul de dimineata


http://www.youtube.com/watch?v=qpei5tb0CdA
 
@ rally

daca mai aveam vagoane de marfa, cu siguranta erau mai multe de 22. dar si asa e destul de bine.
cat despre MZ... a trebuit sa-i scot si sa renunt la cupele din fata si spate ( am lapsus acum si mai devreme stiam cum se numesc ) deoarece imi loveau motoarele de la macazele curbe ceea ce facea locomotiva sa topaie la trecerea peste ele. acum merge bine fara ele desi nu mai este atat de estetica. dar din avion nu se vede si e bine.
 
Din cauza unei raceli si a inceputului de an universitar, munca pe santierele imperiale nu a dat prea multe roade. Totusi, la sfarsitul acestei saptamani,ne putem lauda cu traseul finalizat, un inceput de tunel, o sosea, o pasarela si o portiune mica de trotuar vopsit.
Iata poze cu realizarile din ultimile doua saptamani.



















 
@ LDH

vreau sa corectez prin acest raspuns greseala ca nu am indepartat linia de deasupra cand am fotografiat. linia aceea am folosit-o la masuri. ea nu va sta acolo. nu intra in proiect. acolo va fi o ruina si o padure de brazi.atat.
 
La diorama nu am mai lucrat in perioada asta atat de aglomerata, dar in schimb am reusit sa termin turnul de control, sa-l luminez dupa cum doream folosind un felinar de la rally si sa-i mai pun si doi feroviari in interior.







 
@ iksxl

multumesc. tu ce ai mai facut la diorama ta? ceva noutati? ca nu am mai vazut nici un semn de la tine in privinta asta.
 
@ iksxl

sa fiti fericiti, casa de piatra si cat mai multi urmasi.

@ endo_ro

si mie imi place cum arata dupa adaugiri. am si doi feroviari in el care se vad super cand e aprins becul.
 
Caile Ferate Imperiale prezinta urmatoarele achizitii.

De la Mehano, care se reintoarce in Imperiu cu o oferta mai buna.