Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare,

Nebunia din weekend-ul ce a trecut.
Trenulete ,carting ,tir cu arcul,bere,gratar,multa munca si lipsa de somn.
Eu si cu Bogdan sambata dimineata intalnire in gara din Bucuresti Nord pentru a vedea magazinele din Bucuresti si pentru alte treburi personale.
In asteptarea lui Bogdan am facut poze prin gara:




O diorama NOCH la Rally:



Vagoanele Rapidului de Timisoara:




Trei locomotive ÖBB 2067 langa Campina



Am ajuns si in beci



Nu am plecat cu mana goala de la Rally, noutate fiind viaductele:



 
Multumesc de ajutor LDH , m-ai salvat ca poze deocamdata nu pot posta - am net cu viteza luminii stinse :(
 
@mpursu
peste 2 lunii









Putin carting(cateva ore) :D :D :D


nu se putea sa nu ma dau si eu



pe seara am trecut la munca


pana dimineata nu se uscase,asa ca nu am poze cu stincile

si un filmulet

 
Si dupa cum v-am obisnuit cateva poze postate cu ajutorul unui coleg de suferinta (Florin de la Iasi) - Un viaduct format din 3 bucati - 2 curbe si 1 dreapta - lungime totala aprox 70 cm .Viaductul este de la firma Noch .

Astept carcoteli , idei , despre cum arata si ce mai trebuie "mesterit" la el
 
frumos ce ai mesterit la viaduct.Iedera de cine e facuta?Cu ce vopsea ai realizat rugina de pe traverse, pt ca a iesit superbine?
 
Iedera = amestec de iedera deschisa+inchisa+iarba pajiste alpina toate Noch aplicata cu aplicatorul galben tot Noch
Rugina = kit de wheathering Noch
La toate adauga multe poze cu viaducte reale ca inspiratie si multa rabdare :evil:
 
Si dupa atatea viaducte , munti si tunele iata si
Mocanita









Locomotiva este BR80 cu instalatie de fum si decodor cu sunet (instalat intr-o seara cand stateam bine cu nervii) ,vagoanele sunt Mehano cu mici modificari .
 
Foarte frumos a iesit pasajul de piatra.
Feliciteri.Cred ca te-ai chinuit f mult pt a lipi iarba.
Iar acele poze de la pg6 sunt super tari poate o sa iasa si la tine la fel.
FELICITARI
 
Si ca tot stau bine cu timpul si nu stiu ce sa mai fac(munca,organizarea expozitiei prietena,tir cu arcu,karting) am zis sa mai omor si orele de somn din noapte si iata ce a iesit
11894630hq5.jpg

90841180xs5.jpg

54521398de4.jpg

46714203lp3.jpg

43459718rk4.jpg

78576490im2.jpg

45140839an2.jpg


urmeaza sculptarea stancilor , iarba , drumuletul ,ceva culoare si mult Wheathering :twisted:
 
Superb. Felicitari. Dupa mine, esti cel mai talentat machetist. Nota 10.

Cum ai reusit sa faci muntele asta stancos? parca e real.