Galerie

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
O sa fac si eu aceiasi treaba pe unde o sa umblu mai ales ca am ocazia sa pot fotografia niste gari mai vechi

Daca aduni material poate vorbim cu Rally sa deschida un capitol mai mare in care sa deschidem subiecte tematice, vedem cum le intitulam atunci
Va fi un material documentar foarte interesant

Sper ca cei care calatoresc mai mult cu trenul sa puna si ei umarul
 
Da, sunt sigur ca va fi foarte interesant, e o idee foarte buna si va fi de folos celor care lucreaza pe o tematica anume. Chiar si cei care calatoresc cu auto sau moto pot da o mana de ajutor, deoarece calatorind cu trenul poti fotografia la o calitate buna garile sau haltele. Luna aceasta voi circula destul de mult si in multe locatii, cu ocazia aceasta voi incerca sa strang cat mai mult material pentru inspiratie feroviara, cu diferite teme.
 
Foarte frumos si bine
Chiar lipsea un asemenea capitol cu documentatie de pe forum

Mai sunt si altele care trebuie abordate: material rulant, structura cale ferata, semnalizare etc

Dar hai sa le luam pe rand

Sa nu uiti atunci cand faci reportajul sa adaugi si text cu explicatii chiar daca nu vor fi complete ca gasim o modalitate sa facem adaugirile necesare
 
As prefera, ca sa nu iasa o bulibashala, pentru inceput, sa iti trimit tie pozele care le voi face, cu locatiile aferente si sa le adaugi tu textul potrivit. Asta pana voi prinde "spilul" - adica sa invat termenii adecvati si sa imi formulez exprimarile cat mai simplu, dar in acelasi timp cat mai la subiec, asa cum faci tu in topicul pentru incepatori. Asta, bineinteles, daca esti de acord...
 
!!!

<r>Caline , e minunat ce ai realizat tu azi, dar trebuia sa te gandesti sa creezi o rubrica noua. Am facut-o eu <E>:wink:</E> <br/>
<URL url="http://www.takeforum.com/hobbies/viewtopic.php?p=8098&mforum=hobbies#8098"><LINK_TEXT text="http://www.takeforum.com/hobbies/viewto ... bbies#8098">http://www.takeforum.com/hobbies/viewtopic.php?p=8098&mforum=hobbies#8098</LINK_TEXT></URL></r>
 
avem galerie si nu stiam eu?
Total galerie Pozele tale Procentaj
Nr. foto 12 0 0%
Spatiu 1465 KB 0 KB 0%
Deci fiecare are 1465 kb pentru postat poze ca toamai mi-au fost sterse cele postate la ultima intilnire si sa stiu pe viitor sa le pun aici :evil:
 
Da, avem GALERIE si inca de la inceputuri... :D , procentajul, nr poze e fct de nr de posturi avute.
Sunt de fapt 2 galerii :
Galeria principala in care apar pozele bune, legate de modelismul feroviar
Galeria de Poze personale , cu pozele fun, caini pisici, figura ta, sau tot ce nu-i legat de modelism.
In galerie nu vor fi acceptate poze proaste, neclare, luate cu celularul.
Pt postare in topic se da copy pe link-ul de la baza imaginii ( href..... )

rally

Ps>>> Href-ul nu functioneaza asa ca se poate copia din PROPERTIES imagine link-ul HTTP si apoi paste in topic cu specificarea
 
Salutare,

Ce am vazut ieri pe BahnTV,un reportaj de la o manifestare desfasurata la Budapesta numai cu aburoase si printre cele prezente acolo si trei locomotive CFR:

Nu stiu anul desfasurarii.

Locomotiva Pacific 231.065




142.044





150.025



 
super minidiorama. bun tipul..... intotdeauna mi-au placut culorile capatate de componentele locomotivelor cu abur atunci cind sunt atinse de rugina....
 
Iata adresa unui motel care o sa va placa:
McLaren Vale Motel
Cnr Main Road & Caffrey St,
McLaren Vale
South Australia 5171
Ph: 08 8323 8265
Fax: 08 8323 9251
Email: [email protected]

Si iata pozele:
The Almond Train :lol:
almondtrainl.jpg

train4.jpg
 
Salutare,

060-EA a spus:
In 1996 a avut loc evenimentul in cinstea a 150 de ani de la infiintarea cailor ferate maghiare (MAV) si au fost prezente din partea CFR-ului 142.044,230.142,150.025 si 231.065.
Pe BahnTv emisiunea este difuzata din cand in cand si se va mai relua.
Iata si secventele unde apar locomotivele CFR

Enjoy

http://www.youtube.com/watch?v=-pDTawQFRz4

Multumesc domnului Dan Ioan POPESCU pentru film.