Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
o idee...
Roco produce vagoane de acest tip insa de 26,4m(303) mm.cele de clasa a IIa au
6 ferestre la mijloc,prin eliminarea unei ferestre si un stalp nu se ajunge la distanta dorita(282mm)?
 
si daca va uitati mai bine acoperisul este la fel cu cel a vagoanelor A9 SNCF care
la scara au o lungime de 282mm :D
 
cred ca ar trebui deskis un topic aparte ptr vag 50 53 21-47....nu credeti?
poate cei cu planuri si skite o sa posteze acolo,cineva o sa faca vagonul,o sa il
copieze in rasina si uite asa o miniproductie :D
frumos filmul nu?
 
despre incrucisare vbeam si eu.mai degraba as taia un Roco si i-as pune acoperis
de A9.as copia apoi tot vagonul.insa...planuri?nimeni nu vrea sa dea planuri :( :(

....si uite asa scrisei o juma´ de mie de msg
 
Salutare,
Rigleta 7 SMD-uri, iluminat vagoane lungi

http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=na26


Pentru primul vagon a iesit bine,am mana facuta pentru restul.
Si sa nu dati voi primi cu piatra voi zice eu ca se vad firele.
 
Ia zi cum calca, ia curentul la tine lamela de contact, caci solutia tehnica difera de la boghiu la boghiu.
Cel mai simplu e la ICE-urile PIKO.
Intradevar, pana ascunzi- asezi sarmele e un calvar... dar hei am vazut LILIPUT-uri originale in care se vedea toata mataraia...
 
daca te referi la vt 137, atunci e problema de 'made in china'. pt viteza de productie le-au pus cum au picat. daca scoti acoperisul si le asezi, in 30 sec nu se mai vad.
 
Pe boghiu de Tillig/Sachsenmodell calca bine,nu am probleme.Mai rau e la boghiul de RailTop.
Uite boghiu de Tillig/Sachsenmodell:

Dupa cum se vede a trebuit sa foloesc un adeviz.Cam grosalona lipitura.....dar sa tina

Rigleta nu e lipita de tavan.Nu am vrut sa o lipesc, asa ca sta exact cum se vade in poza.Peste rigleta am pus o bucata de burete de la terasament si sta fix,am testat vagonul in mers nu se misca deloc.

Am rezolvat si cu firele,nu se mai vad.



lok,si la vagoanele RHEINGOLD de la LILIPUT se vad firele.Am sa vad cum rezolv si acolo.
 
rally a spus:
O mica reclamatie adresata dealerului
A uitat sa puna lumini si la WC
Sa se fi terminat becurile acolo?

Rigleta e gandita pt viitoarele CFR-uri si pt un plus de autenticitate, se considera ca becurile din WC, au fost furate... noroc cu BogdanI care stie si solutia ... :D

Ma gandeam eu ca este o solutie RO :D
Unde nu merge pune un colier RO din sarma :D
 
Salutare,
Dupa lungi asteptari au sosit,LILIPUT SBB HOLCIM epoca V:



Aici toate vagoanele HOLCIM



Si acum o frumusete de la Roco, Rh 1043.06 ÖBB epoca IV cu semnalizarea si culoarea originala Suedeza.






 
Niste poze restante si un filmulet,2 in 1 :D :D :D







Sper sa va placa filmuletele :D :D
 
Salutare,
Cum ieri a trebuit sa pun pe sine nistre trenuri pentru musafiri am profitat de ocazie si am tras si niste filme :p
Pana cumpar si o camara video......
enjoy,