Depoul lui Endo

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@Endo
Inginerii s-au gandit la asta ... rezista pana la 8 grade Richter ... pe probate
Stai linistit, aceste tensiuni ce se acumuleaza, duc la inceput la cutremure de pana la 8 grade, apoi , structura se relaxeaza si poti lungi si podul... :D
@LDH
De unde stii, ce stiu eu ,la varsta mea, despre ...poduri :roll:
 
Ahh atac la persoana !!! Cuvantul "erai" , adica ce eu nu mai fac podul-poduri ??? :D :D :D vino sa vezi, am 2 curbe si unul drept ;-)
@endo
Pai asta nu intelege io... ai tot ce-ti trebuie, fishii sunt linistiti, nu fac zgomot, doar dechid gura fara sunete cand vor papa si cred ca sunt indiferenti cand trece bombardierul ... ;-)
Apoi cand weatheringul nu iese din prima pensula, mai o clapa, un forum... un dans
al ploii... ahh copiii astia, au paradisul la indemana si tot il mai cauta... :D :D :D
 
cosmin78 a spus:
io cre´ca se zguduie forumul de la rasete... :p

Mai bine asa decat sa se inegreasca de incrancenare si replici ascutite pline de venin.

Exceptie fac mustruluiala si rosiile de la Endo_ro ca i-am stricat subiectul.

Apropo de pesti Endo!
Vezi ca nu s-a intamplat nimic daca ai pus pozele cu ei.
Pisicile cu pisicile, pestii cu pestii iar noi cu trenuletele.

Bafta!
 
Exceptie fac mustruluiala si rosiile de la Endo_ro ca i-am stricat subiectul.

Simtiti-va ca acasa ! :p

Cum o fi ajuns pietroiul asta pe sine ??? :?:



N-o sa pot sa-l incarc in vagon, dar macar deblochez calea ferata. :p



Numai sa nu-l scap :confused: .



- Ce zici de gagica asta cu spatele ? - Draguta ?



- Hm, maine apare revista "CFR-isti in actiune". :confused:



- Bai, astia cand au de gand sa-mi renoveze peretii ?



Masinile sunt asigurate, da ?





- Ia uite, ce locomotive au bagat astia frateeee !

 
Uff,ce pacat ca frumusetea asta(Blue Tiger)este...muta,eu o am pe cea cu sunet si de cind o pun sa dea'concerte"pe traseu i-mi vine sa le arunc pe celelalte,acum i-mi par snoabe asa tacute
 
eu o am pe cea cu sunet

Te felicit pentru alegere ... sper sa o rezolv si eu in timp ca sunt topit dupa ea. Cred ca e bestiala cu sunet si digitala.

Dragii mei, sunt fericit pentru a doua oara. Acum, locomotivele mele digitale au .... ;-) lumini rosii . :aplauze:

Sa punem cateva imagini, insotite de comentarii:

Am desfacut locomotivele, pe rand, sa nu-mi iasa alte modele la sfarsit :D





Aici, a treia mana, sa nu o mai rog pe nevasta-mea sa-mi tina ledul, firul etc :p In plus, dispozitivul nu vorbeste. :D



Pregatirea ledului pentru a se potrivi la locul sau ...





Cam asa este asezat, izolat ulterior, evident. ;-)



Fiecare led a primit si o rezistenta, sa nu faca poc. :-?

Si rezultatul ... :confused:









Vazand ca lumina rasufla prin carcasa, am procedat la desfacerea si acoperirea botului cu marker negru ca noaptea. :D
Acum sunt ok dar nu am mai facut poze.

De remarcat, dupa cum se observa, ca BR218 are ghidajele la luminile rosii, pe cand BR182 ciu-ciu. Mie imi place aprinsa pe rosu , dar era mai profi sa fie ca la BR218. :-|

Una peste alta, acum se poate chema ca am locomotivele digitale intregi, exceptand sunetul desigur.

;-) Bun mai sunt ... !!! :D Poate ma fura astia de la Piko, ca le-am terminat treaba !!! :D :confused: 8) :twisted: ;-) :aplauze:
 
Sal,
Mai vazusem undeva, dar nu mai gasesc: cum (unde) ai legat Ledurile rosii la BR218? Eu in ale electronicii sunt cam varza - in afara de lipituri (nici alea nu-mi ies tot timpul) nu prea inteleg.
 
Studiourile de film ... mut :D ... Endo Paramound Pictures, prezinta:

http://s239.photobucket.com/albums/ff184/endo_ro/BR218%20Piko%20Premium/?action=view&current=DSCF5003.flv

http://s239.photobucket.com/albums/ff184/endo_ro/BR218%20Piko%20Premium/?action=view&current=DSCF5005.flv

http://s239.photobucket.com/albums/ff184/endo_ro/BR218%20Piko%20Premium/?action=view&current=DSCF5008.flv

http://s239.photobucket.com/albums/ff184/endo_ro/BR218%20Piko%20Premium/?action=view&current=DSCF5006.flv

Primele 4 episoade ... :p