Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Mamaaa ... ce bolovan am gasit !!! :evil:
Remiza circulara e prea apropiata de placa turnanta...
Schimba ceva, mai refa un traseu, poate in viitor o sa te extinzi si nu prea vad cum o sa faci sa arate asa :roll:
nn464.jpg

rally , azi carcotas cu brasovenii... ;-)
 
:D :D :D
Bine ai observat numai ca nu ai vazut altceva - ele nu sunt puse definitiv - doar ca idee - in una din poze o sa-ti dai seama cand e nivela langa si o sa vezi ca marginea turnantei este la un sfert din nivela - placa turnanta nici macar nu are data gaura in OSB :twisted: binenteles ca nu o sa se deschida usile remizei circulare peste cosmelia acarului care invarte turnanta :D
Asa ca bolovanu nu e la mine in beci de data asta :twisted: ;-) :|doar lemnele de pe vagoanele Mehano :fluierat:
 
securedownload.jpg


securedownload2.jpg


securedownload4.jpg


securedownload5.jpg


securedownload6.jpg


securedownload7.jpg


securedownload8.jpg


Pozele din acest mesaj nu au vrut in galeria foto,si sunt prea obosit sa vad de ce nu merge,asa ca sunt puse pe photobucket.
 
In pozele de mai sus este prezentata o duminica in beci .
Toata ziua am lucrat la rearanjat sine, lipit tapet , pus terasament , boscheti , iarba , "ruginit" vagoane , pe scurt Depoul de Vagoane a la Bogdan .
Urmeaza sa mai montez cateva semafoare pentru locomotivele care vin sa-si preia "cozile" si cativa stalpi de iluminat.

Astept carcoteli si pietre :D

PS. Florine (Gam3) cand ne intalnim la cate beri trebuie sa-ti dau ca ai postat pozele pentru mine cand vii la Brasov o sa ai in meniu doar Bere :twisted:
 
Multumesc Endo_ro
ma bucur ca ideile mele sunt folosite mai departe
oricand are cineva ceva de intrebat sau de carcotit sunt liber la discutii
 
foarte bine realizat,vad ca iti merge mana.un sfat micut :D pomii aia rotunzi,de pe langa linia ce iese din tunel
parca at fi tunsi cu foarfeca de gard,nu au prea mult realism,merg mai mult intr-o
gradina.eu ti-as sugera sa pui pomi cu forme...neuniforme,sunt mai realisti
si daca poti baga-le si diferite nuante de verde si ruginii,intr-o padure nu gasesti
toti pomii verzi
bafta in continuare!
 
Multumesc
Cosmin e bine ca ai prins ideea , acea linie trece printr-o fosta livada asta a fost ideea mea, de aceea daca te uiti atent pe langa acei copaci, sunt cativa si aliniati (tunsi cu foarfeca :D ) iar in spate si langa intrarea in tunel sunt al tip de foioase , doar pe langa linie sunt copaci fructiferi dar :oops: fara fructe (le-a cules mecanicul) :-x :p :D
 
am si eu cativa copaci din aia,o sa ii bag intr-o gradina ceva ca prea sunt rotunji

ete ce padure

model18.jpg


model8.jpg


sursa imaginilor :
http://www.reynaulds.com/intro.html
 
Bogdan,treci la treaba si termina gara sa vina rally.
Numai sa stiu cand sa fiu si eu pe acolo.Si nu vom bea Cico :evil: :evil: