Robert si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
tz! e peron de calatori ep5. actualmente, peronul trebuie sa fie la nivelul platformei vagonului, astfel incit vasile sa nu mai urce in tren, ci sa paseasca in tren.
 
insa pe o parte ai dreptate....cu inaltimea.de fapt majoritatea peroanelor vollmer
sunt inalte
 
mi se pare corect.asa poate vor dispare gardurile alea intre linia 1 si 2 la mai toate garile mari
 
Intradevar peronul este de marfa dar tot mi se pare prea inalt. Daca vreau sa trag cu spatele un tir sau un camion 1/87 pentru incarcare marfa, rampa este prea inalta pentru ele.
Ce credeti ca nu merge in treaba asta? ;-)
 
@lok

Momentan n-am drum! Peronul sta pe placa OSB. Dar mi-ai dat o idee traznet, cand am sa fac drumul, o sa-l inalt pana la nivelul care-mi place. Sarut-mana nenea lok pentru idee. Sa traiesti!
 
la Kibri la peroanele si la gara Bonn am constatat cu stupoare ca am seturile de peroane aferente si mai am niste inaltatoare mici (exct ca un peron foarte subtire care il atasezi dedesubt) explicatia in scheme este - peronul trebuie sa fie mai inalt daca folosesti terasament pentru a respecta 1:87 fata de scara vagoanelor pe unde coboara pasagerii :( m-au spart cu faza asta eu fiind bucuros ca am mai multe peroane :| )
 
dar nu te obliga nimeni sa le folosesti cum scrie :-? ai experienta si chiar mi-a placut cum ti-a iesit revizia de locomotive
 
@BOGDAN I
ce credeai,ca ti-au facut cadou? :p
@robertanasa
pai mi se normal sa inalti strada,insa trebuie sa o faci discret,sa nu se vada ca ai
inaltat-o,ci sa para mai degraba ca face parte din relief
 
Si am terminat si casuta asta! Dupa cum se vede am inceput sa-i dau si o patina veche de timp. Am inceput cu acoperisul.




Acelasi patina am inceput sa o dau si pe post


Apropo, am primit cadoul de la voi


Va multumesc frumos, stimati colegi! Mai trebuie sa primesc decodoarele pentru ea si gata o pun in functiune.

Sa vad pe unde ca inca n-am amenajat decat atat. Bineinteles provizoriu.



Cu respect,
 
Este ceva provizoriu! In fata garii nu va exista nici un fel de macaz. Am o schita pe care am sa o pun in aplicare in cel mai scurt timp.