O locomotiva Shay in Romania

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Excelente completari, multumesc frumos! Iata deci ca de unde nu aveam prea multe informatii, acum ajungem aproape sa stim cu precizie cum arata locomotiva respectiva de la Turda! Super!
 
Ce dor imi este de genul asta de oameni. Pasionati, cercetatori, cautatori si care impart cu ceilalti rezultatul muncii lor facand visul cuiva un pic mai aproape de realizare.

Jos palaria domnule.
 
Multumesc pentru aprecieri.
Incerc sa contribui din cand in cand asa cum Dvs. Domnilor postati in fiecare saptamana informatii care fac acest forum atat de interesant !
 
Multumesc si eu, Cristian, pentru informatii. Sincer sa fiu, cand am deschis topicul, nu ma asteptam sa existe atat de multe informatii necunoscute mie la acea vreme.
 
Cu placere, sper sa fie de folos.
Urmaresc si astept finalizarea modelului inceput de tine.
Inspiratie si spor la lucru !
 
Va mai trece ceva vreme pana sa pot relua activitatile modelistice. Au trecut mai bine de trei saptamani de cand toate sculele, materialele, si toate proiectele mele sunt ambalate cu grija in cutii. Acum o saptamana ne-am mutat in casa noua si toate acestea sunt, momentan, depozitate in garaj; va mai dura ceva pana voi finaliza amenajarea podului dar, imediat ce termin cu redecorarea casei, sper sa pot aloca ceva timp si modelismului.