Regionala CFP

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ce tii minte? ...ca nu am promis nimic. :D
Cum spuneam in postul anterior, am dat gaurile prin care sa trag fire si sa montez suportii pentru felinare.



Cu felinarele puse provizoriu, ca idee...



Felinarele sunt de la Piko, le aveam prin cutiile cu piese, trebuiesc modificate putin.
 
Ratusca cea urata dupa o prima slefuire si chituire



Prima mana de grund



Dupa mici retusuri si a doua grunduire



Motorizarea este Ge 70 ton de la Bachmann si carcasa print 3D de la Cornel.
 
Cazanele astea de la Tillig imi plac tare mult...atat de mult incat o sa le trebuiasca o locomotiva de epoca I...



 
Excelent LDH-ul! Foarte frumos lucrat. Va arata super in schema de vopsire de care ai zis. Super! Voi urmari cu mare interes evolutie ei. :aplauze:
 
WIT, Dimitorv, Pluguri, camion cisterna :)
Epoca si interiorul la Dimitrov?
 
Capsuni...pardon, T3 Fleischmann, in varianta cu tampoane "subtiri":



Si impreuna cu surata...



Le-am schimbat carcasele intre ele, cea digitala urmand a fi o CFPV, iar cea de productie mai veche o sa fie tot o Cn.
 
In lucru , o LDM 12 (print 3D de la Cornel) si o va reprezenta pe cea de la Dej, 20.022.
Intrebare...in ce perioada s-a montat instalatia de aer (teava, rezervorul de are, furtunele, etc.)? Imaginile de fabrica arata masinile LDM fara furtune, fara teava si rezervorul de aer. Vreau sa incadrez masina in anii ´60-´70

14056685901_40dab05e0d_k.jpg