L 903 Giurgiu Nord-Videle

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

dantm

Well-Known Member
Trenulist
5 Martie 2008
2.051
87
LA data de 22.12.2017 intorcindu-ma de la Gradistea am facut o expeditie de documentare pe linia 903.

In Giurgiu Nord sint 2 picturi.

desi aici scrie ca au fost facute de Dimitrie Stiubei , pe desenul cu ,,Proclamarea Imperiului Romano-Bulgar anul 1186" apar alti autori

GH. Labin, P. Bedivan, L. Nancuischi, V. Mereuta, V. Zemlicka

https://www.historia.ro/sectiune/general/articol/podul-prieteniei-gigantul-de-care-rusii-aveau-nevoie-ca-de-aer

DSCF7671 by David Daniel, on FlickrDSCF7673 by David Daniel, on FlickrDSCF7679 by David Daniel, on FlickrDSCF7682 by David Daniel, on Flickr

desi iti rupi picioarele pe scari, cladirea are rampa, pe care decid sa o folosesc

DSCF7684 by David Daniel, on Flickr

aparent cindva s-au reparat peroanele

DSCF7685 by David Daniel, on FlickrDSCF7686 by David Daniel, on FlickrDSCF7691 by David Daniel, on FlickrDSCF7695 by David Daniel, on FlickrDSCF7696 by David Daniel, on Flickr

dupa ce am circulat cu atentie, sa imi feresc capul, am vazut ca peroanele nu aveau urme de amenajare

DSCF7698 by David Daniel, on Flickr

Am circulat cu Desiro, am fost intrebat daca [pe 902 am pozat magazia de marfuri cu citatul din Engels.Din cauza vitezei nu am reusit sa il priond, iar la intoarcere am uitat.

DSCF7706 by David Daniel, on Flickr

cladirile sint toate standard, dar acuma nu imi dau seama cu care linie seamana, cantoanele si magaziile de marfuri sint identice cu cele de pe linia Dorohoi -Iasi.

DSCF7709 by David Daniel, on FlickrDSCF7710 by David Daniel, on Flickr

Oncesti

DSCF7711 by David Daniel, on Flickr

Stanesti

DSCF7713 by David Daniel, on Flickr
 
Radulesti

DSCF7744 by David Daniel, on FlickrDSCF7745 by David Daniel, on FlickrDSCF7747 by David Daniel, on Flickr

pe vremuri se dadea atentie si micilor detalii

DSCF7748 by David Daniel, on FlickrDSCF7755 by David Daniel, on Flickr

Videle

in Videle semnalele BLA din CAER se inlocuiesc cu TMV.

DSCF7761 by David Daniel, on FlickrDSCF7764 by David Daniel, on Flickr

in partea spre oras a garii sala de asteptare

DSCF7765 by David Daniel, on Flickr

am prezumat ca asta a fost buda garii, acuma are doi stapini dupa cum se vede in aspect. Pe usa de lemn scrie ,,Magazia de mesagerie"

DSCF7767 by David Daniel, on Flickr

linga ea e cladirea garii cu un fel de intrare inchisa cu lemn

DSCF7769 by David Daniel, on Flickr

apoi revin la cladirea mica

DSCF7770 by David Daniel, on Flickr

asta e partea catre linii, se vede ca a fost zidita ulterior, de aceea am prezumat ca a fost buda. Se potriveste cu alte buzi pe care le-am vazut pe sectie

DSCF7771 by David Daniel, on Flickr

DSCF7773 by David Daniel, on Flickr

sala de asteptare

DSCF7778 by David Daniel, on FlickrDSCF7785 by David Daniel, on Flickr

Am plecat spre capitala

DSCF7786 by David Daniel, on Flickr

DSCF7881 by David Daniel, on Flickr

Acesta a fost ultimul turneu din anul 2017, desi mai aveam unul pregatit.