Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
darkshadowro post_id=163619 time=1499676145 user_id=1840 a spus:
Urmatoarea intalnire va avea loc duminica 6 august 2017.

cu drag o sa beau o bere cu gandul la voi... ori in Prater... ori in Donau Tower... sau poate Salzburg. 8)
4-14 august concediu.
 
La fotogaleata merg link-urile in miniatura, este ultimul link din grila aflata in stanga...IMG thumb.
Exista si alte optiuni pentru incarcarea imaginilor, flickr, postimage,imgbb etc.

https://forum.lokomotiv.ro/viewtopic.php?f=53&p=163593#p163593
 
Dragi pasionati din Timisoara, in urma intrunirii de urgenta a comitetului de organizare a intalnirilor lunare , s-a luat decizia mutarii intrunarii de duminica , 06.08.2017. ora 17.30 pentru data de 10.09.2017. la aceeasi ora binecunoscuta . Masura a fost impusa de conditiile extreme de temperatura . Va doresc o zi racoroasa , oriunde v-ati afla , in piscina , la mare , pe un varf de munte, city-break sau sub aparatul de aer conditionat . :D
 
In baza imputernicirii primite de la "comenduirea grupului" reamintesc ca Dumineca 10 Septembrie (2017) este programata intalnirea trenulistilor banateni la ora si locul binecunoscut...
De asemenea la invitatia lui "Sir Sesamecave" ni s-a lansat o contra-invitatie in aceiasi locatie si la aceiasi ora pentru data de 24.09.2017....pentru cei doritori si interesati... :aplauze:
 
Pana cand nenea Smotocel ne va bucura cu poz(n)ele de la intalnirea de ieri, va anunt ca duminica 15 octombrie 2017 va avea loc urmatoarea intalnire de modelism feroviar la Timisoara. Sa ne vedem cu bine.
 
Va salut,
Cine doreste, cine mai pofteste....
Duminica asta, 24 Septembrie, la ora 17:30, va invit la o intalnire ad-hoc la locul cunoscut, Pizzeria Napoleon !
Bineanteles, asa cum am si vorbit, "tratatia" o suport eu !
Marius.
 
Bine v-am regasit dragi prieteni. Din motive independente de vointa mea (invat sa folosesc storage-ul de pe lokomotiv, mai incerc inca) abia acum am reusit sa pun poz(n)ele de la intalnirea din 10.09.2017.
Dupa ce intrati pe links de la poze mai trebuie inca odata click pe "load full resolution" pentru poza la calitate maxima, nu inteleg inca de ce, dar asta e.
Vreau un feed back de la voi daca sunt ok postarile si cum se vad pozele (in pagina si in link deschis separat).
Pentru ca intalnirea respectiva a adus fericitilor LDH-urile... sa incepem cu ele...

Claudiu aka darkshadow




Marius aka sesamcave



Andrei aka piti



Am terminat cu LDH-urile (parerile deja le are fiecare) si trecem la altele cele... care au fost printre noi.
Etajate... ca e la moda (imi cer scuze dar nu mai stiu ale cui sunt).



conversie vs. Piko



conversia



o bobica de la GFR (o conversie din 1043 daca nu ma insel)



2 marfuri CFR




si eu, cu vesnicul meu proiect Cantonul CF, am terminat acoperisul (ma rog mai trebuie cosul de fum).



si trupa vesela de la intalnire. oaspete special crystyv, caruia ii multumesc pe aceasta cale pentru acces la storage lokomotiv.



pana data viitoare,
sa fiti iubiti!!!
 
Pacat de LDH-urile alea , vopsirea nu este cea mai reusita pe care am vazut-o . Poate are nevoie constructorul de niste sfaturi , este membru aici pe forum ?

Salutari grupului de pasionati Timisoara , poate ne vedem curand !