Info Informatii administrative.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
hai, baieti, ajunge.

din umor (auto)derizoriu se pot naste frustrari si exista riscul ca frustrarile sa fie exprimate public si uite asa se ajunge la dezordine...

de acum incolo toate mesajele care nu sunt la obiect pe acest topic vor fi sterse fara preaviz de catre administratia forumului.

multumesc pentru intelegere.
 
Dupa numele fisierului, as spune ca poza vrea sa arate ca am atins cifra de 1500 de membri. Chiar daca suntem acuzati de membri fictivi creati de noi, pot sa spuns ca toti cei 1500 sunt cat se poate de reali si nu sunt creati pt a vota pt concursuri si in proportie de 95% sunt chiar oameni interesati de trenulete.
In ultima luna am remarcat o explozie a numarului de membri (si cate 2-3 pe zi) fapt imbucurator pentru viitorul modelismului , si incurajator pentru ca se formeaza o piata de desfacere tot mai interesanta pt producatori.
 
Salut,

doresc sa semnalez modificarile ce au avut loc la forum in ultima perioada:

- s-a facut curatenie la rubrica "viitorul club din Timisoara", discutiile despre intalniri in Timisoara au fost mutate in categoria Anunturi, intalniri ale pasionatilor, restul discutiilor au fost sterse, din pacate activitatea a cam stagnat din 2008, sa speram intr-un viitor mai bun.

- fisele CFR despre vagoane de calatori si vagoane de marfa au fost mutate in categoria Documentatii, aceasta categorie a fost mutata mai sus pe pagina principala

- la rubrica "Modelism feroviar - Noutati" a aparut o sectiune noua, Diverse

- a fost creata o categorie noua : Trenuri - Material rulant din Romania, aceasta contine mai multe sub-forumuri : Automotoare, Locomotive electrice, etc ...
- forumul "discutii generale despre material rulant" a fost "spart" iar subiectele impartite la rubricile de mai sus.

- a fost creat un sub-forum nou : Colectii video personale - enjoy
 
Am o intrebare, nu stiu daca il scriu in loc bun, dar de mai multe ori am patit caci scriu un mesaj pm si imi sta cite 2-3 zile la mesajele in curs de trimitere. DE CE???
Mi se pare incorect acest lucru, sa trimiti cuiva un mesaj si sa zaca acolo pina cind nu o sa mai aiba valabilitate, mai ales daca este vorba de o urgenta ar fi bine sa fiim mai seriosi altfel v-or fi pierderi de prietenii site-lui.

Stima si multumiri pentru intelegere si rezolvarea problemei cit mai rapida!
 
Mesajul sta in "Dosarul cu mesaje in curs de trimitere" pana cand destinatarul mesajului intra pe forum si citeste mesajul. Din acel moment mesajul trece in "Dosarul cu mesaje trimise". Nu este nimic in neregula.
 
Incepand de astazi forumul nu este disponibil pentru conexiuni venite dinspre urmatoarele tari:

MX/Mexico
CN/China
HN/Honduras
RU/Russian Federation
BR/Brazil
DZ/Algeria
BY/Belarus
CW/Curacao
EC/Ecuador
BD/Bangladesh
RW/Rwanda
A1/Anonymous Proxy

Foarte multe tentative de abuz, venite dinspre aceste tari.
Deasemenea conexiunile venite dinspre servere proxy anonymous sunt blocate.
 
Salutare,

urmatorii sunt rugati sa ma contacteze prin PM:

cosmin78
Horia_Radulescu
Florinn
sogard_2003
Gam3
LDH


Voi activa curand o facilitate de hosting a imaginilor pentru lokomotiv, fara a mai fi necesara uplodarea acestora pe un serviciu extern, pentru inceput am luat in considerare utilizatorii care au 3500+ posturi.

Merci
 
Salut,

a fost activata galeria foto lokomotiv. Pozele se pot uploda direct pe forum, fara a fi necesara uplodare lor pe o pagina externa.


Nota:

Galeria nu este disponibila ptr toti userii, e in test pentru utilizatorii cu 3500+ posturi.
Care doreste sa o testeze, e rugat sa-mi trimita un PM, iar in functie de contributia adusa pe forum, ii voi activa galeria.
 
Pozele si link-urile care se regasesc pe acest forum sunt vizibile incepand de azi doar pentru utilizatorii logati pe acest forum.

Administratorii lokomotiv ofera posibilitatea activarii unui cont pe storage lokomotiv, acest cont poate fi folosit pentru stocarea pozelor folosite pe acest forum. Pentru activarea contului este necesar trimiterea unui email la urmatoarea adresa de email: [email protected]