TIR-urile zilelor noastre la 1/87

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Multumesc,

Ca o mica "carcoteala", vezi ca la Volvo F10/F12 FL 1988-1993 exista la Herpa/Albedo si AWM si versiunea cu cabina inalta ("Globetrotter") care ar corespunde perfect cu originalul Romanoexport S.A. de la inceputul anilor 1990.
 
De aceea am si zis "mica carcoteala" :D

Din anii 1990 imi amintesc de Volvo FH12 (generatia 1994-2001) de la European Drinks verzi, cu reclame la diferite sucuri (poate Frutti Fresh sau cam asa ceva?). Circulau uneori si in coloane de 4-5 tractoare cu semiremorci sau camion cu remorca sau chiar camion solo.
 
Exemplu:

33786842964_d7c6cd28f1.jpg


Sursa: Flickr.com, colectia Alex B, link: https://www.flickr.com/photos/drd_90/9336907420
 
MAN-ul de la Waberer's pare realist, din pacate MB-ul Willi Betz e un model fantezist.

Dupa ce s-a retras din exploatarea liniilor sale europeene (in favoarea celor din Orientul Indepartat / Afganistan pentru trupele coalitiei) WB a pastrat flota sa formata din multe sute de MB Actros MP3, profitand de normele de poluare inexistente in acea parte a globului. Pentru putinele linii europeene ramase WB foloseste DAF-uri XF si chiar Volvo.

WB nu detine decat extrem de putine MB Actros MP4, toate albe cu exceptia unor foste "demonstratoare de uzina" gri metalizat, insa niciunul albastru si niciunulul "sorcova". Deci va trebui sa pui capul tractor la altceva :)
 
Horia_Radulescu post_id=164176 time=1507717165 user_id=434 a spus:
MAN-ul de la Waberer's pare realist, din pacate MB-ul Willi Betz e un model fantezist.

...."sorcova"....
Buna asta cu "sorcova" :D .
Aceasta cabina a fost o prima incercare de vopsire in trei culori si cum aveam o semi model mai nou, am zis de ce nu ? Probabil in viiitor va exista o revopsire... :|