TIR-urile zilelor noastre la 1/87

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

rrzxxx

Well-Known Member
Trenulist
21 Aprilie 2008
579
205
Cluj-Napoca/Curtea de Arges
LOCATION
Cluj-Napoca/Curtea de Arges
Salut
pentru o mai mare diversificare a colectiei mele am luat hotararea sa fac cateva modele care se pot intalni pe drmurile noastre.
Pentru inceput am ales "INTERNATIONAL LAZAR '" firma din Pitesti. De ce am inceput cu ea? Poate prin prisma locului de origine.
Primul model : DAF 95XF


Postarile vor continua odata cu definitivarea machetelor si in functie de timpul liber.
 
Continuam : VOLVO FH "Lazar International" realizat pe baza unei machete produsa de Herpa.
Vopsit, lacuit, adaugat decaluri .

Va urma...
 
Cu DAF-ul este posibil sa ai probleme cu cei de la Rutiera. Placile de inmatriculare nu par a fi in regula, pe fata lipsesc... :)

In rest, spor in continuare!
 
RENAULT AE - Dumagas (firma noua de la care vor urma noi modele în curând)


Va urma...

Ps; va mai urma o firma din Argeș - în curând....
 
Ultimul SK din flota TRANSCAR :




O noua firma pe frontiscpiciu: ROMANOEXPORT (infintata in 1948) care in anii '90 a folosit VOLVO F12 .
 
Salut,

Foarte interesanta colectia.

Am rugamintea ca la fotografia originala sa precizezi sursa, in masura in care nu esti autorul sau, iar daca nu detii drepturi de autor asupra acesteia s-o pui ca link extern (bineinteles cu precizarea sursei si a numelui autorului).

Multumesc pentru intelegere si spor!