Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ora 17:30, nu este batuta in cuie, fiecare ajunge cum poate.

Atentie insa ca maine se schimba ora! ora 03:00 devine 04:00.

Din pacate eu tot nu pot ajunge.
 
A trecut si intalnirea "trenulistilor"de ieri (26.03.2017) si a fost in trend cu evenimentele feroviare ale saptamanii....a semanat a greva spontana...
Am reusit sa ne adunam doar 5 (cinci) printre care si un nou "trenulist" in persoana lui Petre Bilea pe care il salutam si cu aceasta ocazie , el aducandu-ne spre a ne prezenta cateva casute montate pentru cei inetresati de diorame...
Si cum smotocel a lipsit motivat....inlocuitorul sau desemnat silviu a intrat in greva spontana posibil nemultumit de coeficientul k obtinut la intalnirile noastre trenulistice.... :fluierat:
Si uite asa am ramas fara fotografi si implicit fata poze schimband doar pareri , idei si comentarii intre noi la o cafea/limonada/bere....asa cum ne este obiceiul...
Asteptam pe Claudiu sa decreteze data stabilita pentru urmatoarea intalnire !
 
Dragi camarazi de hobby. Urmatoarea intalnirea de modelism feroviar la Timisoara va avea loc in data de 7 mai 2017. Pana atunci sa ne treaca astenia de priamvara si sa ne vedem cu bine.

PS: Pe 23 martie 2012 am reinceput as ne strangem la intalniri la Timisoara. Deja de 5 ani. Ai de capu meu ce trece timpul ...
 
Pe 23 martie 2012 am reinceput as ne strangem la intalniri la Timisoara. Deja de 5 ani. Ai de capu meu ce trece timpul ...
:aplauze:
Pfoaaaaaaaiiii....si nu am adus si noi un tort ceva sa suflam in lumanari..... :fluierat:
 
pentru cei care participa la intalnirea din 7 mai am o rugaminte: cine are pe acasa disponibil sa aduca un tractor sau alt utilaj agricol.

multumesc.
 
Avand in vedere ca aseara in drum spre ramnicu valcea mi s-a spart capacul de la turbosuflanta si masina a ajuns in service, nu voi putea ajunge duminica la intalnirea noastra de modelism feroviar. imi pare rau. sa ne vedem cu bine dragilor la urmatoarea.
 
Apai ca dara buna seara... a mai trecut o intalnire trenulistica peste noi.

De la Puiu Iliescu avem vedeta serii... LDH Oravita - Anina





de la Andrei aka piti avem o frumoasa mini-diorama foto (vigneta, sau ce-o mai fi)





si ultimul, cu voia dumneavoastra, subsemnatul cu o macara



si tot de la mine, prima incercare de weathering la vagoane de transport pietris, cel mai curat este de la ce am plecat...



o intalnire pe un proiect in lucru de-al meu...



si trenulistii de la intalnire.



pana data viitoare (4 iunie 2017)
sa fiti iubiti!!!
 
Pana scoate Silviu pozele de la developat va anunt ca urmatoarea intalnire va avea loc pe 9 iulie 2017. Sper sa nu uit data cand va fi :D ...
 
pentru ca nasii de la Deva in vizita... absent nemotivat astazi.
distractie sa aveti... caldura o sa fie. :confused:
 
Buna ziua colegi...

Va postez aici pozele de la penultima intalnire a "trenulistilor" banateni la care am avut si un invitat de onoare in persoana lui sogard_2003 si de la ultima intalnire (cea de ieri) ....


Incep cu pozele de la penultima intalnire (04.06.2017) unde am fost putini si piesele prezentate au fost si ele mult mai putine ca si alta data
Un camion marca Roman de la Herpa - al lui Flavius
DSC07637_1_zps4erasknm.jpg

DSC07636_1_zps43rv6teh.jpg


Si vagonul de Posta CFR - Lilliput convertit - a lui Claudiu
DSC07647_1_zpsnwvry8qk.jpg

DSC07640_1_zpsrlfl4yck.jpg

si ...poza de grup...
DSC07652_1_zpsgrjfcz3n.jpg


Noutatile de aseara sunt urmatoarele :
Puiu Iliescu ne-a uimit pentru inceput cu al sau nou BR 57 de la Brawa
DSC02524_1_zpsbbstlnv3.jpg

DSC02534_1_zps2d5mlhnq.jpg

DSC02537_1_zpspwkv0vl0.jpg

In continuare doua vagoane cisterne CFR noi de la Tillig
"Steaua Romana"
DSC02541_1_zpszdmysa30.jpg

DSC02544_1_zpss3rr5we8.jpg

DSC02548_1_zps1ng9n5ra.jpg

si cel de-al doilea...
DSC02550_1_zpsuyrcmttf.jpg

DSC02554_1_zpsgoyukzvy.jpg

DSC02556_1_zps6lpg9jwt.jpg


Flavius nu se lasa si contraataca...ne uimeste nu un Malaxa-scurt....
DSC02562_1_zpsbljhgdmx.jpg

DSC02565_1_zps6lyr2mxp.jpg

DSC02568_1_zps6ssivvzk.jpg

Si o ultima achizitie....un excavator cu weathering...
DSC02570_1_zpsat6xwokp.jpg

DSC02572_1_zps1kznr34x.jpg

DSC02575_1_zpsnubdlplp.jpg

Si poza de grup....
DSC02585_1_zpsfxnchcen.jpg

Iar un paparazzo....a surprins si fotograful in exercitarea atributiilor de servici...
Re-exposure_of_IMG_20170709_182342_zpsalfdig4l.jpg

Pana la urmatoarea intalnire care va avea loc in 06.08.2017 (si la care din motive intemeiate nu voi putea participa) va doresc o vara racoroasa....
 
Nu se vad pozele. Photogaleata a interzis link-urile directe. Toti avem aceasta problema.
Daca ai adresa de mail de la yahoo poti folosi serviciul lor de gazduire foto. www.flickr.com
 
Dragi camarazi de hobby. Urmatoarea intalnire va avea loc duminica 6 august 2017. Sa ne vedem cu bine. PS: Nenea Voicu pune mai mult developant la poze ca nu se vad :)