Poduri si alte lucrari de arta

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
inca nu e vremea.caut de nebun placaj de pin sau plop de 8-10 mm si nu gasesc
...deci nu are rost sa postez nimik,lucrarile sunt sistate :D
 
un pod l-am modificat,mai am unul,cand pot pun si poze
distanta intre axele liniei este de 55 mm,deci satisfacator
trotuarul in mijloc e egal cu cele laterale
@LDH
multumesc ptr link!
 
am modificat podul eliminand grinda centrala
DSC04530.jpg
 
am taiat pinii de prindere in grinda,am dat o forma patrata pieselor de prindere,
le-am slefuit dupa care le-am lipit dand continuitate structurii

DSC04539.jpg
 
travesa principala a suferit si ea cateva taieturi :evil:
am taiat din trotuar 3 mm,l-am slefuit si pe asta si l-am lipit(cu Revell)

DSC04540.jpg
 
Buna treaba ai facut domnule pina la urma ,eu zic ca a iesit bine pina acum ,mai ramine de vazut cum va arata pe diorama si sa nu uitam picioarele cum o sa le faci ,asteptam in continuare evolutia lucrarii.Chiar imi place cum a iesit ,sa copiez repede schitele podului pina nu il brevetezi :D
 
o singura observatie
grinzile transversale ar fi trebuit sa fie dintr-o singura bucata
 
patenta free!cine vrea sa faca :D ...altfel ce rost mai are sa mai postam pe
forum
aaaa..picioarele....am vazut unele frumoase 8) la Kibri,un set de 2,o sa le iau si
am sa le "clonez" cu cauciuc siliconic si rasina
 
Pai eu sunt genul care vrea ................ieri ,mai ales cind vreau sa iau ceva ard de nerabdare sa iau acel lucru :D
In ce priveste lucrarea ta stai linistit ca am invatat sa am rabdare in tainele modelismului feroviar asa ca astept cu rabdare lucrarea ta care cred ca va iesi ceva cool 8)
 
pe macheta, da. in realitate ai compromis intreaga structura de rezistenta a podului. ma gindesc ca ai putea sa tai bucatele de plastic la dimensiunile golurilor si sa le lipesti acolo. presupun ca oricum mai bagi o vopsea la final, asa ca nu o sa se vada.