Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
piti a spus:
In alta ordine de idei ma bucur nespus ca fac parte din acest grup , am petrecut si sper ca voi petrece si in viitor clipe minunate alaturi de voi , ma binedispun si ma relaxez total in preajma voastra .

Asemenea ganduri am si eu catre toti cei cu care ne intalnim de fiecare data... mai multi sau mai putini...
piti a spus:
Va doresc un Craciun fericit si un An Nou minunat atat celor din Timisoara cat si pasionatilor din tara .

"Decat" sanatate, fericire si bucurii alaturi de cei dragi!!!

Sa fiti iubiti!!!
 
si asamblarea cadoului de la Mos Cra.....Andrei...

se ia o bucata de vagon stanga...cu burduf stanga + cupla + burduf dreapta + vagon


vagon cu burduful din stanga + cupla + burduf stanga



vagon stanga + cupla +burduf stanga + burduf dreapta



toate cele de mai sus... conectate in vagonul din dreapta



si impreuna..



Sa fiti iubiti!!!
 
Bogdan, ca să citez din nevasta-mea " vezi că tu glumești cu toată lumea și unii nu țin la tavaleala ". Am pus chiar și un emoticon acolo. În cazul acesta retractez și peste câteva zile șterg postarea dacă acest lucru este posibil.
Ultima parte a postului meu rămâne valabilă.
 
Dragi camarazi de hobby. Se pare ca a mai trecut un an peste noi. S-a dus si ultima intalnire de anul acesta de la Timisoara. Urmatoarea intalnire va avea loc pe data de 22 ianuarie 2017. Pana atunci sa ne vedem cu bine si va doresc sarbatori fericite cu multe trenulete(camioane, tramvaie dupa gust) si multe sarmale. La multi ani tuturor !!!

PS: nenea Puiu sa stiti ca va simitim lipsa

PSS : olx dai un semn de viata cand vi prin Romania :p
 
Salut,
Baieti , va urmaresc cu drag !
Bagati carbuni in tender, sa mearga locomotiva...intalnirilor !
Va multumesc si eu pentru ca m-ati acceptat printre voi si va urez de pe acum un "Merry Christmas and a Happy New Year ! " . :floare: :aplauze: :lautar:
M.
 
Dragi camarazi de arme si munitii. Din pacate nu am putut lua parte la ultima intalnire din ianuarie de la Timisoara dar ma revansez. Urmatoarea intalnire va avea loc pe 26 februarie 2017. Sa ne vedem cu bine.
 
pentru ca am fost "urecheat" de Claudiu care m-a cadorisit cu un cartonas galben, inainte sa ma apuc de lucru la canton (si acuma imi fac si autocritica) sa punem si poz(n)ele de la ultima intalnire... saraca de altfel.

de la ghita2 avem un vagon de transport autoturisme cu tot cu statia de incarcare



de la Horea avem o electrica, realizata de userul "Uzina Feroviara"...




subsemnatul, am prezentat "work in progress" ce am realizat, adica peretii de la canton. update-uri aveti in topicul

http://forum.lokomotiv.ro/viewtopic.php?f=62&t=11554&p=161646&hilit=inca+canton+CF#p161646

si trupa vesela de duminica



pana data viitoare,
sa fiti iubiti!!!
 
iata ca a mai trecut peste noi o intalnitre trenulistica la Timisoara.
cu mici exceptii a fost o prezentare eminamente romaneasca... de la material rulant la gari si copaci...

de la Voicu aka Big_boy avem pentru inceput un utilaj de burat terasamentul



ca este la moda acum, evident nu putea lipsi ultimul DA-060 by MTB (nu va fi singurul)




de la Claudiu aka Darkshadow un work in progress, o magazie de marfuri




ajungem si la vedeta serii, gara Buzias, realizator Dragos aka Sogard, proprietar Puiu Iliescu aka chickengeorge





de la Flavius aka flvca avem si o propunere pentru formarea trenului care pleca din gara Buzias catre Buzias-Bai...
(faceti abstractie de inmatricularile germane)




de la ghita2 avem deasemenea vagoane calatori CFR, conversie facuta de Savin, toate vagoanele sunt scara 1:100

CFR calatori 21-87



CFR calatori 11-47



CFR calatori 40-70 AcBcmee



CFR calatori 71-31 WLABmee




dupa cum v-am anuntat la inceput, DA-060 a lui Voicu nu va fi singurul prezent pe liniile intalnirii de la Timisoara.
de la Andrei aka piti avem... da' avem... 2 x DA-060 imbatranite...

DA-60-0731-4




urmeaza CFR Marfa



si trecem si la garnituri... 5 cisterne VTG, si un vagon acoperit bags-v






tot de la Andrei un CFR calatori 50-30 Bcm



evident ca nu puteau lipsi aburoasele... tot CFR, 7311



CFR 40.001




CFR 150.1105





si evident ca nu putea lipsi si o electrica.... si nu oricare...
EA-42-0302-2
(pentru Andrei): iaca ce am gasit scris pe net despre ea: "42-0302-2 este "Regina" atingand 203km/h in inelul de la FAUREI iar 41-0122-6 este "Generalul", atingand 230km/h acum foarte multi ani (cand era noua linia spre Craiova)."




de la Horia avem un work in progress, nu el o "modeleaza" doar a adus-o la prezentare, LDH 1250





aceasta a fost intalnirea productiva de la Timisoara si trupa vesela din seara asta + Claudiu (care a plecat mai repede)



pana data viitoare,
sa fiti iubiti!!!
 
Andrei... nu i-am uitat, nici macar nu i-am pozat... :D :D :D

nu i-am pus pentru ca au topic dedicat lor, care trebuie sa-l actualizez cu pozele de la ultimul copacel verdeeee... si de la tentativa de salcie.

http://forum.lokomotiv.ro/viewtopic.php?f=63&t=14115&p=162055&hilit=copaci#p162055
 
salutare tuturor, din poza recenta nu prea mai recunosc pe nimeni, nu am frecventat de mult intrunirile timisorene(de fapt de vreo 2 ori in varianta de la cafenea).
ce ziceti de un spatiu altul decat cafenea, unde sa avem scaune, masa si curent, si eventual sa oferim si acces public, sa facem o intalnire organizata, in mod regulat?
 
bileapetre a spus:
ce ziceti de un spatiu altul decat cafenea

nu e doar cafenea...e si pizzerie... dupa ce vezi atatea "bunataturi"... merge si o pizza
bileapetre a spus:
unde sa avem scaune, masa si curent

avem de toate...
bileapetre a spus:
si eventual sa oferim si acces public

asta n-am inteles-o... adica publicul care n-are nicio treaba cu modelismul sa misune pe langa noi? e intalnire nu expozitie.
bileapetre a spus:
sa facem o intalnire organizata, in mod regulat?

regulat ne intalnim in fiecare luna, la o data stabilita ce comun acord.
 
o sa vin si eu la o intrunire la pizzerie sper sa reusesc. exista la pizzerie posibilitatea de a insira linii si de a rula 1-2 trenuri de 6-8 vagoane?