Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare
Umiditate :-? ZERO , asa zisa crama este defapt o fosta camera de locuit aflata jumatate sub nivelul solului, mai are alte 3 camere de jur imprejur ,are incalzire (3 calorifere) podea si pereti izolati , 2 geamuri si o usa . Umezeala nu are ce cauta :twisted: daca o prind o calc cu trenul , sau o leg de turnanta si o invart 24 de ore :evil:
Era sa uit - multumesc lui Florin din Iasi (Gam3) pentru ca a pus cateva poze cu santierul in care imi pierd noptile :| eu momentan nu mai am aparat foto :( si internetul pana la mici modificari merge :-x
 
Mi-a ajuns o data mutatul ei , mai bine ma las de "sportul" asta decat sa o mai mut sau exersez si imi deschid firma "SC MUTAM DIORAME SRL" cu sloganul "vrei nu vrei tot cu mine ti-o muti (diorama binenteles)" :D
 
Cum nu pot pune filme si poze pe photobucket am pus pe YouTube 2 filmulete de la Bogdan din beci

BR 55 & BR 01
http://www.youtube.com/watch?v=TvnCQYk_-2o
Hupac
http://www.youtube.com/watch?v=0ULBfn4LNws
 
Mda. Super. dar pacat ca sunt atat de scurte filmuletele. m-as fi uitat toata ziua la minunatiile lui Bogdan.
 
Multumesc
Si din nou multumesc lui Gam3 ca mai pune in locul meu cate ceva de prin beci .
Eu momentan nu am net decat la munca (cu restrictii :-x binenteles) iar acasa nu am timp prea mult sa filmez si sa fac foarte multe poze , seara ajung ,mananc si vre-o 3,4 ore cu berea rece in mana concep , construiesc si mai invart cate-o aburoasa prin beci.

Promit sa pun multe poze dar nu stiu cand inca :oops:
 
Salutare,
Noi poze din beci.Lucrarile au avansat,material rulant nou...abia astept toamna....:p :p sa-mi vina in vizita ajutoarele de la Iasi :|








Gara Bonn in constructie , in final va avea 4 linii acoperite , o rampa de incarcat vagoane , 2 pasarele , 2 cantoane ,o remiza cu tot ce inseamna ea pentru locomotivele cu aburi , iar in aceasta gara intra 3 tronsoane si ies tot 3 deci pot circula 3 garnituri independente.

 


















Aveti grija cu ce pietre aruncati,ca Bogdan mai are o nebunie.....:evil: :evil: :evil:


De la mansarda in beci,din beci pe luna :D :D :D :D
 
Of ce oameni astia din Moldavia :D :twisted:
sa o iau cu inceputul :
1 Pozele sunt puse de Florin (Gam3) din motive tehnice :-x
2 Garniturile din poze sunt Lilliput , Piko , Roco
3 Luna este pozata de mine prin telescopul personal (dupa ce termin cu beciul caut sa fac "nebunia din crater :D )
4 Nebunia cealalta este pentru calmarea nervilor inainte sa vin acasa de la servici pentru a lucra cu rabdare in beci la trenulete :D
5 Astept ideii ,critici si nenumarate pietre :D (arcul nu bate decat 100m asa ca stati linistiti :p )

CU RESPECT
UN ROMAN FARA TIMP FARA BANI ,FARA APARAT FOTO SI FARA INTERNET DAR CU TRENULETEEEEEEEEEEE
 
Superba realizarea. Totusi stiam de o nebunie din mansarda. Acum, de ceva timp, vad ca s-a mutat in beci. Cu cea din mansarda ce s-a intamplat? A fost demontata, uitata, .... ???
 
Diorama veche a fost demontata si anumite parti ale ei au fost refolosite (ambii munti , cladirile ,sinele , tunele
 
La ce a mai muncit Bogdan:
IMG_0380.jpg


IMG_0381.jpg


IMG_0382.jpg


IMG_0383.jpg


IMG_0384.jpg


Si noi achizitii,vagoane Mehano

IMG_0386.jpg


IMG_0389.jpg



IMG_0390.jpg