Automobile 1:87

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Frumos dar sigur este la 1:72
LA-ule pune si tu pozele nu mai da link

Acuma o fac eu pentru tine

IMG_2005.jpg


IMG_2004.jpg


IMG_2003.jpg


Iar Morganul mare cred ca este 1:43

Frumoase dar de ce nu incercati sa gasiti 1:87?
 
@ LDH

1. pe cutie scria 1:72. desi alaturi de celelalte masinute 1:72 este mai mica.
2. 1:87 nu cred ca pot gasi prin supermarketurile noastre. doar la rally, dar parca imi vine sa iau altceva cu banii de pe ele.
 
@ Rally.

Daca e asa, astept si eu. Sa vad ce vine :D

@ Cosmin78

Cum nu? Se gaseste un colt si pt ele
 
pai daca ai maketa HO,atunci pune totul la scara,altfel risti sa para ceva facut la lucru´ manual in clasa aIIa
 
@ LDH

Nu stiu unde am spus ca vreau sa lucrez profesionist. vreau intr-adevar sa iasa ceva frumos, nu prea fantezist, dar cu siguranta ceva cu care sa traiesc in deplina placere alaturi. adica,... sa placa inimii mele.
 
Sincer sa fiu, masinuta lupanului e atat de reusita, ca nici eu nu m-as fi abtinut sa o cumpar :oops: si sa o las pe acolo sa-mi incante ochii... na ca am zis-o...
Ca sa nu mai zic de machetele in diverse stadii, ce nu se poate sa nu aiba si ceva 1:72 pe acolo... fratii nu se pot abtine in fata frumosului :D :D :D
 
lupul_alb a spus:
2. 1:87 nu cred ca pot gasi prin supermarketurile noastre. doar la rally, dar parca imi vine sa iau altceva cu banii de pe ele.

Cine cauta si are putin noroc gaseste. Eu am gasit niste tiruri, Majorette parca, pe care chiar scria HO, precum si o masina de pompiere la scara 1:87 (asta sigur e Majorette). Deasemenea tirul Shell de la Cararama care il au si baietii de la Cluj pe macheta Shell.

Mai cauti mai gasesti, mai ales in Bucuresti. ;)
 
lupul_alb a spus:
1. pe cutie scria 1:72. desi alaturi de celelalte masinute 1:72 este mai mica.
2. 1:87 nu cred ca pot gasi prin supermarketurile noastre. doar la rally, dar parca imi vine sa iau altceva cu banii de pe ele.
In Arad, la magazinul Ziridava, la etajul 2 am vazut o gramada de masinute mai mici sau mai mari si pe ambalaj la toate scria 1:72 :-|
Ar trebui scrisa exact scara, asa ce fac, masor un model 1:1 si apoi masinuta sa vad ce scara este? :(|)
 
Unul dintre putinele modele mercedes care imi plac in realitate, prezent la 1/87:

Interesant ... am exact aceeasi masina, aceeasi culoare ... :p
Am primit-o din Paris de la un magazin care nu mai stiu cum se numeste ... ceva cu "trenul albastru" si sub ea scrie "China". Si eu m-am mirat initial de aspectul cutiei, modul de prindere al masinii pe postament, insa dupa citirea celor mentionate am inteles care era spilul. :D