D'ale mele (colectia lui mr_x4you)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

mr_x4you

Member
16 Octombrie 2016
25
0
Black Mesa
www.extel.ro
ICQ
162401889
WEBSITE
http://www.extel.ro
YAHOO
mr_x4you
LOCATION
Black Mesa
Am adunat ceva material rulant la scara H0, momentan doar strang, de diorama nu se pune problema din cauza spatiului. Oricum aproape tot materialul l-am dus la birou, dar nici acolo nu prea e loc :)
M-am decis sa pun cateva poze cu ce am in posesie acum. In pozele astea sunt doar o parte din ele, cand o sa mai fac poze, voi mai adauga.

Aici e o loco electrica ROCO 1043, imi place cum e detaliata, si e si silentioasa, deja i-am montat si decodor.
P1000377.jpg



Aici aceiasi loco legata cu 2 supraetajate CFR (PIKO). Mentionez ca folosesc la tot materialul rulant doar cuple scurte Fleischmann.

P1000383.jpg


O vedere de sus cu 4 vagoane supraetajate. Se mai vede si o Hercules Trix, e toata din metal si a venit cu decodor

P1000384.jpg


Aici este o locomotiva EMD CLASS 66 (HHP) din clasa Prestige (Mehano), exact ca cea care a fost la noi pentru teste, s-a vorbit aici despre asta:
http://forum.railwayfan.ro/viewtopic.php?t=2467

P1000382.jpg



Si la urma cireasa de pe tort :) O locomotiva Taurus DB scara G (PIKO), langa electrica 1043 de mai sus + 2 bucati sina LGB de 600mm bucata. Desigur asta o sa arate bine in gradina casei pe care, poate, o sa o am la pensie (a se citi "Pastele Cailor") :D

P1000391.jpg



Dupa concediu o sa mai revin si cu alte poze, o sa mai primesc ceva material H0 intre timp.
 
mr-ule!

Daca tot sunt "D'ale mele" nu vrei sa te muti la "Machete"?
Acolo poti dezvolta subiectul si sigur este si mai usor de gasit decat aici la Galerie.
Evident ca locomotivele le poti pune, pozele ma refer :D , la galerie la categoria de care apartin. Asa se strange documentatie si la categoria respectiva si la machete.
Impuscam mai mai multi iepuri 8)
 
Nu trebuie sa iti ceri scuze.
Nu ai gresit cu nimic.
Poti ramene fara probleme si aici dar cand o sa vrei sa dezvolti subiectul legat de pasiunea trenuletelor si lucrarile la macheta o sa te "pierzi" printre locomotive :D
Alegerea este la tine.
Posturile ti le poti muta singur accesand edit si copiind apoi transferand totul.
De sters, daca este cazul, ma ocup eu.

Bafta!