Expozitie la Oradea 10-11 Mai

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Super tare !
Ma bucur sa vad atatea detalii pe diorama (animale, gradini, iaz, boscheti pe langa garduri, etc.). Pana acum mi se parea ca predomina tehnica in dioramele expuse la asemenea evenimente. Toate detaliile care inconjoara calea ferata fac o diorama sa traiasca.
Astept urmatoarele editii.
 
Pacat ca nu mai pune nimeni pose, eu abia am putut sa fac fiind o aglomeratie incat sint sigur ca au facut si altii poze mult mai bune ca mine
 
Super ! Felicitari ! Asteptam si mai multe poze...

PS
Am aflat cine este misterioasa "doamna" :)

th_1300_zps86c47c91.jpg
 
Vizită’m gara Holod (Clubul Feroviar Crişana)...

... de unde linia ferat㒠se dublează’, şi apoi plecă’m mai departe spre un depou de locomotive (Clubul "Baross Gabor"):

Trecem mai departe, vizitând o combinaţie de module ale cluburilor participante...

... şi ajungem la gara Hajmasker (Clubul "Baross Gabor")
 
Dup㒠gara Hajmasker linia ferat㒠redevine simplă’. Plecă’m mai departe, vizitând o combinaţie de module reprezentând Fântâna Mariei (Clubul "Baross Gabor") şi podul Curcani (Club Feroviar Bucureşti)...

... şi ajungem la a doua bucl㒠de întoarcere, reprezentând gara Mă’gurele (Clubul Feroviar Bucureşti):
 
Va prezint si eu cateva poze de la expozitie, dar inainte de toate, vreau sa va spun ca am fost foarte multumit de cum s-a desfasurat expozitia, atat din punct de vedere al organizarii, cat si al vizitatorilor, care au fost foarte receptivi la acest fenomen. Am primit multe intrebari legate de modul de functionare a machetelor, modul de realizare, tipul lor, etc.
Per ansamblu ne-am simtit bine, a fost o buna ocazie sa ne mai intalnim, sa mai schimbam impresii, ne-am mai dezmortit trenurile si, mai ales, am reusit sa promovam acest hobby in randul publicului oradean si nu numai.

Pentru inceput, cateva poze de ansamblu.

Inainte de deschidere


Sambata dupamasa, inainte de inchidere


Duminica dimineata
 
Sambata dimineata, 3 garnituri CFR in gara Magurele a CFB


Naveta de cisterne Rompetrol


Vechi si nou in bucla Clubului Baross Gabor din Veszprem


Automotor Malaxa1000 trecand pe langa o pasune


DD-ul trecand in viteza pe modulul cu santier de autostrada al CFC


Un modul inedit al colegilor din Ar-Rail Club reprezentand cimitirul de la Socodor