Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Din pacate am renuntat de cateva zile la TT pentru ca am o mare iubire si eu pentru o Ludmila dar care a murit...adica transmisia e varza si nu gasesc pinioane s-o repar.Fara ea, colectia mea nu ma mai atrage. Plus ca o data cu varsta ( am 44 de ani) ma lasat si vederea si nu mai vad bine sa le "pigulesc" mecanismele prea fine...
 
Bine ai venit in lumea fascinanta a trenuletelor electrice .Spor la achizitii si mai ales la viitoarea diorama
 
Buna manevra tuturor feroviarilor de aici!

<t>Buna manevra tuturor feroviarilor de aici!<br/>
<br/>
Eu sunt zisul BOGDY fost tt-ist si ff incepatoriu la HO; incerc sa fac trecerea la noua dimensiune dupa o viata de tt<br/>
Sper sa ne intelegem bine si ne dufle vantul in tampoanele dinapoi!<br/>
Multumesc<br/>
Bogdy</t>
 
Salut tuturor"bolnavilor" incurabili de trenuri . Eu urmez un tratament in vederea vindecarii dar pina acum desi il fac de peste 25 ani nu am observat nici o imbunatatire a situatiei, ba dimpotriva boala se agraveaza pe zi ce trece si sint nevoit ca lunar sa-mi cumpar noi trenulete ca sa rezist. Asadar am intrat si eu pe acest forum ca sa vad cum se trateaza si altii. Observ cu bucurie ca aceasta molima se extinde si in Romania. In legatura cu anuntul pe care l-am postat la "vind" va rog sa fiti intelegatori deoarece e prima incercare. Multumesc
 
Salutare Rocomane !!! Chiar ca boala grea... prietenii stiu de ce :!: :D
Ca un produs sa se dea repede, o imagine e binevenita, ceva detalii si OBLIGATORIU pretul de vanzare, negocierile :x PM sau telefonic.
I-ti doresc cat de curand sa poti posta la "despre machete" nebunia ta cu diorama ... stiu ca acum i-ti incerci garniturile pe ale prietenilor :oops:
 
Salutare tuturor si bine v-am gasit!Cred ca am contactat un virus, citind pe forumuri despre modelismul feroviar. :roll:
 
rally a spus:
Cred ca am tot felul de cutiute cu "vaccinuri" , spectru HO :D
da, se pare ca e spectrul din care face parte virusu` respectiv :p
rally a spus:
dar cu bonus de fidelitate 5 % :D :D :D
am retinut!prin 5-6 am drum prin Bucuresti si as veni pana la tine la farmacie sa vad de ceva vaccinuri, daca te gasesc.Oricum inainte o sa te contactez!
 
Salutare tuturor! Ma numesc Mircea-Petru URSU, locuiesc in Oradea si practic modelismul feroviar din 1969, cand la noi in casa a sosit primul tren H0, compus dintr-o aburoasa BR64 Gutzold si un vagon thunderbox Piko (aveam 4atru ani pe atunci :)).
Preferatele mele sunt trenurile H0 - mai ales locomotivele cu aburi, ale caror greseli de conceptie in privinta bielelor le observ cam prea repede :D, si ale caror faruri nu scapa nemodificate din mana mea :lol:.