Nebunia mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Coobra!

Avand in vedere ca lucrarile la casa avanseaza satisfacator astazi ing.sef s-a pus pe un studiu aprofundat al documentatiei casei tale.

O privire aruncata pe planurile mansardei ca acolo o sa fie trenuletele



Dupa ce a terminat cu mansarda conform zicalei "cu burta pe carte" el s-a pus "cu burta pe planuri"



Si dai si studiaza si dai si studiaza:



Precis ca nu a scapat nici un detaliu de executie :D
 
Mai fratilor!

In timp ce noi, unii dintre noi, se chinuie cu tort felul de lemne pentru blatul machetei, altii nu se mai chinuie si se uita cum se usuca lemnul - le place cum trozneste, Coobra a luat foarte in serios chestia cu structura de rezistenta a machetei.
Ca sa nu aibe surprize si sa se trezeasca cu trenuletele pe jos a cerut asistenta tehnnica si proiectare de specialitate.
Asa ca mai scutiti-ma cu aschiile voastre.
Ia uitati ce face un om care chiar vrea sa faca o macheta.
Asta da structura :D





Ce ziceti? Tine? :skul:
 
nu-i bre ultracentral.
de fapt e ultra-periferic......plec din Bucuresti....sa am liniste la trenulete 8)
 
@COObra

Nene! Tu vrei sa faci ocolul camerei si sa urci tocmai deasupra usii???
De ce? Te gandesti ce se intampla daca deraiaza o locomativa si trage toata garnitura dupa ea fix deasupra usii???
Iti spun eu care este solutia! Caci, si eu ma confrunt cu lipsa de spatiu si m-am tot gandit la faza asta!
1. Circuitul ar fi prea sus si mi-as rupe gatul sa-mi admir sau sa-mi manevrez jucariile!
2. Pericolul de distrugere in cadere este direct proportional cu inaltimea de la care se cade!
3. Sunt prea comod ca sa catar pe scaune de cate ori sare un vagon!

In consecinta mi-am imaginat urmatorul scenariu:
1.Placi de cate 1-1,5 metri, montate cu balamale,maxim la 1,5 metri, pe bare de lemn plantate in perete si care pot fi ridicate pentru linistea nevestei care trebuie sa dea cu aspiratorul! Pentru decor in cazul in care sunt ridicate, sub ele se poate monta al doilea rand de placa, pe care se pot pune diverse diorame care sa infrumuseteze camera atunci cand placile sunt ridicate.
2. In dreptul usii, construiesti matale binisor niste poduri articulate mobile, care sa se deschida la mijoc si sa se ridice in lateralele usii!

Iata ceea ce vreau eu sa fac! Ma gandesc ca poate, ideea mea iti va fi de folos.
In alta ordine de ideii, afla ca eu locuiesc in cel mai de kkt oras din tara asta si anume in Slobozia. Se decuce ca aici nu exista nici macar un super market si as avea mare nevoie de vreu 50-100 de baghete din acelea rotunde pentru care ti-as fi vesnic recunoscator!
Cu stima!