DA - 060 - TT

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
daca am terminat EA-ul si astept decalurile pentru ea am zis sa nu imi ies din mana si am reluat lucru la DA, dupa multe cautari m-am decis la doua nuante de gri si am vopsit carcasa, chiar daca in poze nuantele de gri sunt un pic diferite fata de realitate eu zic ca se apropie de ce am vazut in poze,



 
dupa multa chinuiala cu dungile si apoi cu montatul decalurilor cu inscriptii carcasa DA-ului incepe sa semene ( zic eu ) cu locomotivele reale, alta chinuiala cu pozele, nici astea nu sunt grozave, de data asta culorile sunt prea inchise, incerc la urmatoarea tura de poze sa ma apropii de adevar







 
c_ionut2000, boghiurile le iau de la locomotiva donatoare dar la care fac fetele conform celor de DA

bogdanra, sigur se pot folosi acele plastice de la interior de la locomotiva Roco care reprezinta sala motoarelor
 
in mare am definitivat carcasa, am montat ferestre, chedere, balustrazi, goarne si tampoane ( astea sunt puse provizoriu pentru verificat aspectul general), rectificarile necesare pentru definitivarea carcasei o sa le fac numai dupa realizarea sasiului pentru a vedea modul de ansamblare intre acesta si carcasa, pot apare mici modificari



 
dupa o pauza destul de lunga am gasit o locomotiva Taiga ( BR 120) de la Tillig de la care am luat sasiul, boghiurile si tot sistemul mecanic si electric pentru a le adapta DA-ului, in final locomotiva arata cam asa


 
asa a gandit Tillig sistemul sasiu, boghiu, port cupla indiferent de inmatricularea locomotivei, cei de la Roco au scos cupla mai sus dar cu plugul decupat destul de mult pentru a permite miscarea cuplei, oricum inaltimea cuplei e corecta si se poate cupla cu orice vagon, personal imi place mai mult sa vad plugul intreg decat doua bucatele la colturi
 
Felicitari pentru ceea ce ai realizat, arata foarte bine pentru aceasta scara la fel ca celelalte modele pe care le-ai prezentat. Excelent si spor in continuare. :D