Robert si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Comparatie intre 1/72 si 1/87

Dupa cum se vede exista o diferenta destul de mare intre aceste doua scari.



Dilema mea este: De ce omuleti nostri se potrivesc foarte bine cu 1/72? :wink:
 
Ei se potrivesc!

Masoara un omulet si inmulteste cu 72 si vezi cat ar trebuie sa aibe in realitate. Sigur o sa ai surprize sa fie un baschetbolist.
Inmulteste pe urma aceiasi dimensiune cu 87 si ai sa constati ca se situaza undeva pe la inaltimea medie de 1,75 m.
Apoi e si normal ca un omulte mai mic (1:87) sa incapa intro masina mai mare (1:72) :D
 
:D :D :D
te asigur eu ca nu tre sa ii bati cu ciocanu´,altfel risti sa ai mai mult decat un omulet.taie-le din picioare,putin,pana intra
 
Dupa cum stiti eu sunt un mare devorator de Vollmer. Asa ca, cum am intrat in posesia catorva produse m-am si pus pe treaba!


Statie de pompieri.




Apoi a urmat o casuta cu un mic Boutique la parter.






La prima vedere pare destul de simple, dar credeti-ma, sunt destul de migaloase. Exact ce-mi place mie.

Acum, urmeaza:




Sper sa fac fata! :D
 
Bravo Robert :aplauze:
Pai daca ai rabdare si esti migalos normal ca ai sa faci fata lucrarilor :D
O gara mai profi cam pe cind :?:
Spor la treaba :wink:
 
Fratilor !!!
IO cred ca robert are una dintre cele mai spectaculoase gari... dar uitara-ti :oops:
img6842mqh0.jpg

Alte imagini la inceputul topicului :x
 
@Rally
Multumesc frumos!

@silviu20061
Multumesc frumos!
Gara Profi? Ce se intelege prin acest termen?
Eu doresc sa fac o diorama cu un orasel mic de munte. Eu inteleg prin gara Profi o gara de oras mare si complexa. Prea mult pentru mine.
 
Gata, am terminat si posta




Peron de marfa




Am mai lucrat si la aceasta biserica




...si un turn de semnalizare




Acum urmeaza:




Greu tare, dar placut!