Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Frate Caline, totu-i Ok cand se termina cu bine !!!! :D
Pacat ca n-a mai ramas din "mobra" :( decat de o diorama, dar ca pasarea Phoenix va reinvia si ca se mai si transforma intr-o reprenzentare de natura si mai bine, dar... mai putina adrenalina.... :D
Succese !
rally
 
@ Rally

Merci pentru urari!
Nu-i problema, cream adrenalina si pe diorama. O sa iau si ceva figurine de omuleti si ii leg de sine :evil: :twisted: :evil: .......... :D :D :D
 
Salutare tuturor!

Numele meu este Adi si sunt inginer. In copilarie am visat mult la trenulete dar din pacate n-am putut sa-mi permit un set.
Acum cateva luni am suferit un accident lasat cu urmari neplacute pe plan emotional iar doctorii m-au indemnat sa-mi gasesc un hobby. Orice hobby, dar sa nu implice statul pe scaun ore in sir. Pentru ca in copilarie m-am jucat mult cu soldatei de plumb/plastic si am facut diverse barci, tancuri, baraci, fortificatii, sosele, masini etc. din carton, polistiren, lemn si diverse deseuri :lol: m-am gandit ca as putea reinvia pasiunea pentru bricolaj.

Asa ca am comandat un startset de pe jucarii.com.ro (e vorba despre acesta: http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=st32 ) si astept sa soseasca.
 
Multumesc pentru calda primire!

Inca nu am o diorama, dar o sa construiesc un blat pe care sa pot lucra stand in picioare. Am un spatiu disponibil de cca. 1.5 x 2.2 m
 
Bine ai venit printre noi!

1,5 x 2.2 m este un spatiu super suficient. Multi din noi nu ne bucuram de un spatiu asa generos.

Bafta si spor la treaba! Asteptam primele poze.
 
va salut!!!!as vrea sa aflu daca modelul asta e bun de ceva pt un incepator???si daca se poate prelungi????

http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=te003
 
servus si bine ai venit.

setul e bun, se poate 'prelungi' in ce fel vrei. poti sa-ti mai iei ulterior sine, macazuri etc. poate te bagi si la o macheta de ceva :D

spor la treaba!
 
Bine ai venit Jackson !!!
Ai PM-ul care l-am scris pana sa citesc aici.
Un start set digital, pt inceput e oK, pe asta poti rula si locomotive analog, (fara decodor ) si oricum traim in era digitala , asa ca "esti pe val" :lol:
Mai are un avantaj, circuitul are si 2 macaze curbe.
Succese !
rally
 
Bine ai venit printre noi Jackson!

Cu start setul ala am inceput si eu. Recomand.

Cu respect,
 
Jackson - cu ala am nceput si eu.
se poate prelungi f bine ....doar fantezia ta va fi limita.
loco e f buna iar vagoanele se pot tuna si ele un pic sa iti faci mana.
vazi la topicul meu cum am pus leduri rosii la locomotiva si lumini in vagoane.
bafta
 
va multumesc mult la toti.sigur o sa mai avea intrebari pe viitor asa ca ma voi mai adresa la voi
 
Salut sunt Sharky ! Mi-am schimbat acontul deoarece cel vechi nu mai mergea :(
 
Salut Sharky ,

Ce anume nu iti merge la contul vechi ? Poate o putem rezolva.Daca vrei sa il pastrezi pe asta este ok , dar il stergem pe cel vechi.
 
Il puteti sterge pe cel vechi, ! In ce consta problema de la cel vechi : Mi-am modificat adresa de e-mail la acont si nu l-am putut reactiva :( Dar il puteti sterge MS
 
Bun gasit tuturor!
Ma bucur nespus ca am descoperit acest forum! Multumita lui Silviu!
Iubesc din copilarie trenuletele dar profesia ma tinut deoparte multi ani de colectia mea iubita. Am avut multe trenulete in clasa TT dar cu anii si desele mutari, cu copilul care pana sa creasca scapa de multe ori la cutiile cu piese, colectia sa subtiat substantial.
Am hotarat sa trec la HO si cu aceasta ocazie, voi renunta la tot ce am in clasa TT.
Voi face poze si voi prezenta ce am de vanzare.
Sper sa aflu cat mai multe vizitand toate subiectele de pe forumul vostru...
Bafta tuturor!