Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@LDH
Salut,interventia chirurgicala a fost reusita ,dar sunt foarte slabit iar recuperarea in clinica a fost un succes real in conditiile date tocmai de aceea am venit acasa de aseara catre miezul noptii dar recuperarea totala va fi de durata cel putin 30-45 zile mai greu fiind primele 2 saptamini ,ma pot deplasa doar pe distante scurte ,totusi diagnosticul preliminar a fost mai optimist decit ce sa gasit la interventia chirurgicala dar veste buna este ca toate analizele sunt aproape perfecte .Si sa inchei cu o celebra replica din filmul "Cu miinile curate ",ai avut dreptate LDH m-au curatat ca la Nufarul din toate punctele de vedere ,doar "Un fleac m-au ciuruit "cred ca am peste 40 de intepaturi de la analize si restul .Sper sa ne putem vedea cu bine la prima intilnire .
 
@LDH
Multumesc ,am sa am grija sa astup gaurile caci trebuiesc consumate zilnic cel putin 5-6 litri de ceai sau apa plata
 
@alexvusdea
Multumesc si sa fiti siguri ca daca ma tin lonjeroanele si portbagajul sunt prezent "Pe baricade"
 
insanatosire grabnica!!!daca te lasa lonjeroanele te ajut eu(sudor de profesie),un aft-doua,poate o sudura......
 
insanatosire grabnica iti doresc si eu. sa auzim numai de bine. multa sanatate si toate cele bune.
 
Mai nenea silviu!

Asa, mai greu adevarat, poate poti face o poza cu toata garnitura militara
Nu trebuie sa pui si o locomotiva in fata ei ca nu este nevoie.
Stiu ca ai si niste blindate - urca-le si pe alea in vagoane
Tare sunt curios cum arata ca asa ma bate un gand ... militar

Aaaa ... poti atasa, la urma, si vagonul sanitar, cred ca da foarte bine.

Multumesc anticipat
 
@LDH
Un pic de rabdare ca astazi mai sosesc prin curier rapid ceva militare.Pe diseara o sa punem poze cu ce a mai venit , toate fiind ep2 .O sa punem si poze cu garnitura militara :D
 
Iata ce a mai sosit pe la caile noastre ferate :D
Mentionez ca vagoanele sunt ep2 producator LILIPUT si ROCO(cisterna)
IMG_1731.jpg

IMG_1732.jpg

IMG_1733.jpg

IMG_1734.jpg

IMG_1735.jpg

IMG_1736.jpg

IMG_1737.jpg

IMG_1738.jpg

IMG_1739.jpg

IMG_1740.jpg

IMG_1741.jpg

IMG_1742.jpg

IMG_1744.jpg

IMG_1745.jpg

IMG_1746.jpg

IMG_1747.jpg

IMG_1748.jpg

IMG_1749.jpg

IMG_1750.jpg

IMG_1751.jpg

IMG_1752.jpg

IMG_1753.jpg

IMG_1754.jpg

IMG_1755.jpg


Si in curand noi achizitii :D
 
@iksxl
Multumesc ,vor mai veni si alte militare pentru a face o garnitura aproape complecta ,vor mai fi ceva vagoane sanitare pentru trenul spital dar sa nu uitam si vagoanele de calatori sau marfa si ce este cel mai important :locomotivele ep.II care vor fi atasate garniturilor ep.II :D ,multe vagoane nu vor mai fi de adaugat la garnituri ,poate la cele de marfa citeva vagoane,la cele de calatori un postal pe osii si un vagon de dormit pe boghiuri si cam atit deocamdata :D
 
@silviu20061
nenea,ma unge la lingurica traba asta cu material belic,io,epoca 3 in sus,nu am 2,da´ ma consolez tragand cu okeanu in curtea vecinului(si sa nu moara capra).mai baga....o locomotiva pe masura?nik,nik?
@LDH

nu zici rau de o vizita.....mai mai gandesc...
 
:x o inceput cumva razbelul????? de la diorame pasnice trecem la campuri de lupta?????

anyway.. felicitari. frumoase achizitiile. sa le stapanesti sanatos si sa nu tragi cu ele dupa noi. :p