CLUBUL BUCURESTI

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
poti sa ii crezi pe cuvant, am ajuns cat se poate de bine si nu pot sa spun cat de mare placere mi-a facut intalnirea. Am facut mult schimb de experienta cu Lok, adica el explica si eu bagam la cap :D
 
Catre membrii clubului:

Avem posibilitatea sa aparem in luna septembrie cu un articol de o pagina despre Asociatia noastra in publicatia internationala Business Week (tiraj 1,2 milioane de exempare). :|
Astept sa-mi spuneti daca sunteti de acord!

Cu respect,
 
@LDH

Stii ca eu nu ma prea pricep la vorbe. Eu cand scriu ceva ma chinui, dar totusi am sa incerc.

Este de publicatia Business Week. Nu este exact pe targetul nostru, este o publicatie pentru targetul "business man" dar dupa cum stim printre ei exista si oameni de afaceri sau copii lor care indragesc aceasta pasiune. Redactorul sef de la aceasta publicatie doreste sa faca un articol despre Asociatia noastra pe o pagina intreaga, bineinteles cu poze si tot tacamul.

Nu stiu ce sa zic daca este prea devreme pentu noi ca Asociatie sa facem asa ceva pentru ca de exemplu cei care au mai avut articole de acest gen in aceasta publicatie, ia cam invadat lumea si n-au mai facut fata. Bine la ei era vorba de articol-reclama, dar si la noi se poate intampla la fel. Se poate intampla ca niste oameni de afaceri sa-si de-a odraslele pe mana noastra si noi nici macar nu avem un spatiu de desfasurare.

Ar mai fi multe de spus dar prefer sa le vorbim la o intalnire. Oricum pana in septembrie mai este.

Astept pareri!
 
Pai eu zic sa nu ne facem reclama de dragul reclamei ca
este prea devreme pentu noi
si
ia cam invadat lumea si n-au mai facut fata...Se poate intampla ca niste oameni de afaceri sa-si de-a odraslele pe mana noastra si noi nici macar nu avem un spatiu de desfasurare.

ceeace este foarte adevarat asa ca este mai bine sa stam cuminti pana rezolvam toate problemele legate de club.
Din nefericire nu vad o rezolvare in viitorul apropiat.

Sunt sigur ca, idiferent de relatia ta cu Redactorul Sef al publicatiei, el va dori un articol in care sa aratam, in primul rand, de ce am facut un club.
Cum ideea noastra nu era de club exclusivist ci un club in care sa vina copii si sa invete despre modelism in general si despre cel feroviar in special consider ca este prematur.

Aaaa...daca ar fi fost inainte de infiintare, cu acte in regula, era altceva. Era un proiect ce urma sa prinda forma.
Puteam sa batem campii cat doream fara sa ne gandim la ce va urma.

Pe scurt sau pe lung, cum vrei, asta zic eu.

Detalii si restul le discutam la prima intalnire


Toate cele bune
 
@LDH
niciodata nu se stie ce poate iesi orice lucru care nu ne costa trebuie tarat cu seriozoitate.Sunt multe de spus intr o pagina mie imi este frica ca nu o sa ajunga o pagina si cu poze si cu restul.Avem o diorama pe 16 mai am eu diorama mica si cu citeva cuvinte putem sa ne introducem si in presa scrisa.
e adevarat ca suntem la inceput dar in toate este un inceput asa ca sa tartam subiectul serios
 
Să nu "parcaĂži" Âşi voi la fel locomotivele .
clip_image002.jpg
 
@Radu

Cred ca nu ai citit cu atentie ce a spus Robert si ce am spus eu

Robert
...cei care au mai avut articole de acest gen in aceasta publicatie, ia cam invadat lumea si n-au mai facut fata.
...
Se poate intampla ca niste oameni de afaceri sa-si de-a odraslele pe mana noastra si noi nici macar nu avem un spatiu de desfasurare.


LDH
Cum ideea noastra nu era de club exclusivist ci un club in care sa vina copii si sa invete despre modelism in general si despre cel feroviar in special consider ca este prematur.

Aaaa...daca ar fi fost inainte de infiintare, cu acte in regula, era altceva. Era un proiect ce urma sa prinda forma.
Puteam sa batem campii cat doream fara sa ne gandim la ce va urma.

Sa nu luati o decizie gresita numai de dragul de a aparea pe o pagina de revista, de a se scrie despre unul sau altul dintre membrii clubului si de a pune doua-trei fotografii.
Revista nu este o revista pentru cei mici.
Nu este o fala ca am aparut intr-o revista daca nu fructificam acest lucru.
La aceasta data nu suntem pregatiti sa dam curs urmarilor unei astfel de publicitati.
Nu avem de niciunele. Nu o macheta reprezinta un club.
Orice reclama este ca o bomba cu efect intarziat daca nu poti sa-i faci fata. Rezultatul este exact contrar celui proiectat.

Noi in momentul de fata NU putem face fata unei reclame de asemenea calibru.

Toate cele bune
 
Cum spuneam daca ma tin lonjeroanele si portbagajul sau daca se gaseste cineva motorizat sa ma transporte si pe mine tur-retur vin cu cea mai mare placere :D
 
@alexvusdea
Multumesc pentru intelegere si ajutor
Eu stau in Berceni pe str. HUEDIN dar daca lok a zis ca vine si il are acasa pe Gogu probabil ca problema este rezolvata ca suntem vecini :D
Problema este sa ma simt eu bine pina la intilnire
Va multumesc pentru ajutor
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.