Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Bine ai venit Sergiu Gabriel... Vad ca esti din galati... Fiind pasionat de fotografie ai facut ceva poze la mega triajul acela de langa Galati (chiar la intrarea in oras dinspre centura Brailei/drumul vechi, unde pune politia radarul)?

Este o zona unde as vrea sa fac si eu o sedinta foto anul acesta
 
Am o fotografie insa recunosc caci am vrut sa fotografiez acel triaj insa locatia de unde aveam cea mai buna imagine, era in acelasi timp locul de desfasurare tactica a unor trupe de infanterie MApN! Iar in alte dati fie era Politia Rutiera in misiune fie ceata (triajul se afla chiar langa raul Siret in plina lunca). Dar promit ca voi face cateva fotografii!
 
Buna seara, sunt Radu Tana din Cluj.
Desi m-am inregistrat mai demult, abia acum m-am hotarat sa scriu.
Pasiunea pentru trenulete o am din copilarie, apoi a fost uitata si a revenit de doi ani,de cand am si inceput sa colectionez locomotive, vagoane si tot ce tine de acest hobby.
Am inceput o diorama pe care am regandit-o (tot procesul a tinut cam un an) si acum voi trece la treaba. Ma voi documenta in privinta procedeului de a posta poze si sper sa va prezint evolutia lucrarilor precum si poze cu ce material feroviar am.
Toate cele bune, pe curand.
 
Bine ati venit!

Pentru postarea imaginilor recomand www.photobucket.com:

http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1027
 
Buna ziua tuturor. Am avut de mic o slabiciune pt trenulete acum mare fiind am reusit sa-mi indeplinesc acest vis cu o frumoasa diorama preformata si vreo trei garnituri de tren. Acum baietelul meu se poate bucura de ceva extrem de frumos nu numai calculatoare, telefoane si tablete. Mult succes in continuare tuturor si sper sa va indepliniti si voi visele.
 
Fii binevenit pierre!
M-a bucurat sa citesc parerea ta despre trenuri versus tablete si alte minuni cu care a fost prostita o generatie intreaga! Sper ca pustiul tau sa prinda gust de acest hobby, ca are ce invata!

PDI/Dan-Ioan Popescu
 
Buna ziua,

Eu sunt Laurentiu si ma bucur sa ma fi virusat cu cel mai frumos microb. Am inceput sa colectionez modele din luna Ianuarie si, gratie calauzei mele, am reusit deja sa achizitionez cateva garnituri frumoase. Acum, cu suportul vostru, ma gandesc sa incep constructia unei diorame.

Eagle77- Laurentiu Urlea
 
Salut Laurentiu si bine ai venit! Asteptam sa vedem garniturile si sa te ajutam la diorama.
 
buna ziua,ma numesc dumitru emanuel.abia acum invat despre trenulete. .sunt din ilfov.ca si hobby-uri ar fi ciclismul si cresterea porumbeilor
 
Bun venit manudmg! Trenulisti avem, ciclisti avem, nu stiu de columbofili.
 
Buna ziua. Ma cheama Papp L si sunt din Sf. Gheorghe. imi place la nebuine modelismul feroviar, de acea sunt aici........................................................................................
 
va salut! ma numesc cornel, sunt preot ortodox si sunt din craiova. sunt pasionat de modelism, auto-navo-aero modelism mai exact , iar de cateva zile am descoperit un trenulet la un prieten si iata-ma acum foarte pasionat de modelismul feroviar! sper sa nu dezamagesc pe nimeni din acest forum , sa colaborez cu toti si sa invat de la dvs. cat mai mult. va multumesc si va doresc toate cele bune!
 
Buna seara Cornel,

Fii binevenit pe forumul nostru!
Modelismul feroviar este doar o alta latura a modelismului de orice categorie, dar, dupa cum vei observa in curand, daca jocul cu un oval pe masa sau pe covor poate sa implice numai material rulant, constructia unei diorame deja e o activitate complexa ce poate implica deopotriva navomodelism, automodelism, aeromodelism sau modelism de constructii, forme de relief sau pomi, care nici macar n-au o denumire consacrata intre ramurile modelismului.

In final, nu cred ca poate fi vorba de a dezamagi pe cineva, acest forum este facut tocmai pentru a ne impartasi reciproc experientele, nu exista maestri si invatecei, nu sunt decat oameni care vor sa afle din experienta celorlalti si eventual sa poata pe urma, in cunostinta de cauza, sa faca o greseala proprie. Zile senine si multe bucurii de la acest minunat hobby!