Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
iksxl a spus:
A fost, a fost prin constructia ei la fel ca cele comuniste.
De la solenza si supernova au inceput dotarile de lux ca sa zic asa: un aer conditionat si daca aveai noroc de un airbag ceva, un geam electric, o atentie, o maslina
Ca an de fabricatie si destinatie (China), n-a fost "legenda", dar ca si constructie, era o dirivata,
 
Urmatorul numar al revistei Masini de Legenda nr 35 va aparea in data de 16 ianuarie 2013…surpriza – Dacia 500 Lastun
 
Cu.....scuzele de rigoare.....de ce e "mizerie" ??????? Chiar n-ar mai trebui s㒠apar㒠nimic ??? Fiecare e liber s㒠achizitioneze sau nu.....modelul!!!! De la a spune c㒠e o mizerie şi a avea-o în colecţie, e cale......Când au apă’rut primele modele din "maşini de vis", am prezentat numă’rul 2 desfă’cut㒠bucă’ţi, cu bunele şi cu relele ei....am şi spus c㒠e posibil㒠îmbună’tă’ţirea ei....dar nu c㒠e o...."mizerie"........Cine le doreşte face sacrificii sau nu !!!! Dar, stimaţi colegi de forum, nu mai aruncaţi cu vorbe.....numai de-a avea o postare!!
 
Dragii mei, de vreme ce macheta nu a aparut este evident ca ma refeream la modelul real :) va rog sa va controlati reactiile :)
 
dimitrov a spus:
Cu.....scuzele de rigoare.....de ce e "mizerie" ??????? Chiar n-ar mai trebui s㒠apar㒠nimic ??? Fiecare e liber s㒠achizitioneze sau nu.....modelul!!!! De la a spune c㒠e o mizerie şi a avea-o în colecţie, e cale......Când au apă’rut primele modele din "maşini de vis", am prezentat numă’rul 2 desfă’cut㒠bucă’ţi, cu bunele şi cu relele ei....am şi spus c㒠e posibil㒠îmbună’tă’ţirea ei....dar nu c㒠e o...."mizerie"........Cine le doreşte face sacrificii sau nu !!!! Dar, stimaţi colegi de forum, nu mai aruncaţi cu vorbe.....numai de-a avea o postare!!
Va salut, sunt colectionar si de modele auto 1/43 si 1/18, stiu ce inseamna CMC, stiu ce inseamna DeA, am intreaga colectie DeA Masini de legenda, stiu sa apreciez un model bine realizat, sunt convins ca ati remarcat diferentele de calitate dintre modelele colectiei, remarca mea s-a referit la modelul real ....
 
Horia_Radulescu a spus:
Buna,

Cum spunea chiar autorul:
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Cand a spus "mizerie" cred ca era mai bine sa taca.
:D

Sau se referea la cei ce n-au avut rabdare sa digere un subiect dezbatut pana la capat ....
 
Mda.

Modelul real facuse la jumatatea anilor 1980 o gramada de oameni care nu-si puteau permite Dacia, Oltcit sau macara Trabant fericiti ca aveau in fine masina.
E usor s-o privim acum, cand ne taram fundurile prin cele mai "destepte" creeatii pe patru roti, ca pe o mizerie. Pe atunci era doar o masina, insa si pentru care trebuia sa te inscrii pe listele de asteptare.

Asa ca iti intorc invitatia de a-ti controla pe viitor postarile. Mai multa retinere, mai multa politete si mai mult respect pentru colegii de forum nu ti-ar strica, pentru ca altfel ai putea sa primesti o pauza de gandire fortata. Multumesc pentru intelegere.
 
OLECO a spus:
Aceasta mizerie va fi binevenita in colectia mea mizerabila. ;-)

Oleco, a ta colectie nu imi pare deloc mizerabila, chiar o urmaresc atent, aceasta masina va intra in colectia mea DeA, completa de altfel, la fel cum a intrat in istoria colectiva, poate ca am fost cam dur in exprimare insa asta am gandit despre modelul real cu care am fost contemporan(i)
 
poate ca am fost cam dur in exprimare insa asta am gandit despre modelul real cu care am fost contemporan(i)

Modelul real facuse la jumatatea anilor 1980 o gramada de oameni care nu-si puteau permite Dacia, Oltcit sau macara Trabant fericiti ca aveau in fine masina.
E usor s-o privim acum, cand ne taram fundurile prin cele mai "destepte" creeatii pe patru roti, ca pe o mizerie. Pe atunci era doar o masina, insa si pentru care trebuia sa te inscrii pe listele de asteptare.

Asa ca iti intorc invitatia de a-ti controla pe viitor postarile. Mai multa retinere, mai multa politete si mai mult respect pentru colegii de forum nu ti-ar strica, pentru ca altfel ai putea sa primesti o pauza de gandire fortata. Multumesc pentru intelegere.

Nu mai este nimic de adaugat.