Turnanta HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Coloana hidraulica, gospodaria de carbuni si rezervorul de motorina trebuie amplasate pe linia de intrare/iesire turnanta/remiza.
Intrarea/iesirea de pe podul rotitor se face de pe minim doua linii.
De ce de pe doua linii?
Pe una ditre ele, linia de intrare pe turnanta/remiza sunt amplasate coloana hidraulica, gospodaria de carbune, nisiparul si, eventual, rezervorul de motorina. Dupa alimentare locomotivele pot fi remizate, gata pentru un nou drum.
A doua linie de intrae/iesire este pentru scoaterea locomotivelor din remiza si atasarea la garniturile de tren.
Doua linii. In timp ce linia de alimentare este ocupata locomotivele ce ies au cale libera.
Altfel apar timpi de asteptare.

Am vazut ca spatiul este restrans dar in organizarea unui depou exista o anumita logica.

Spoor!

:cafea:
 
Am mai fă’cut câte ceva dar nu am modificat schema general㒠pentru c㒠nu îmi permte spaţiul avut la dispoziţie. în principiu am cele mai importante elemente dintr-o remiz㒠de locomotive cu turnantă’. Poate nu sunt distribuite cel mai ergonomic şi logic cu putinţ㒠dar m-am stră’duit să’-i dau o form㒠util㒠şi frumoasă’.
Ataşez câteva fotografii: