060 DA

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Posibil sa ma fi indus in eroare logoul care abia se zareste pe laterala locomotivei (soarele e de vina), dar parca imi amintesc ca acum cateva saptamani am vazut, in Simeria, un DA vopsit intr-o schema asemanatoare, cu logoul Vest Trans Rail pe laterala.
 
Ma gandesc ca daca facea panning toata locomotiva era clara, nu numai front-ul... Dar pana la urma misterul pe langa topic il va spulbera, daca vrea, fotograful:)
@Hurricane: frumos..., mai ales ca din fata...
 
E panning 100%. Am facut si pozele de rigoare fara pic de blur, doar ca aia mi s-a parut mai originala si mi-a placut cel mai multe dintre toate :D
 
Ieri am vazut in statia Timisoara Nord un nou model de colorit la un 060 DA al operatorului feroviar TFG , model care mi separe interesant si placut.
Din pacate eram la distanta destul de mare si l-am fotografiat cu telefonul mobil iar calitatea este destul de slaba....
 
Schema TFG poate arata bine pe DA dar am vazut poza unui EC si -cel putin frontal- arata destul de inestetic.