Cateva zile in Anglia(LONDRA)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cateva imagini din MOL
101_1505.jpg

101_1506.jpg

101_1504.jpg
 
bun gasit la toata lumea
citeva informatii cu privire la londra:
are 3 linii de centura pentru auto toate 3 autostrazi una are 245 km care are 3-4 benzi de circulatie si altele 2 cu cite 2 benzi.
are 8 linii de metrou care se intersecteaza cu toate garile din londra.
autobuzele sunt etajate sau cu brduf iar distantele pe care circuli cu ele sunt foarte mari de la un capat la celalat poti face 5 ore
taxiurile sunt standard cu 4 locuri sau 7 locuri si costa destul de mult sa calatoresti cu ele
101_1256.jpg
 
cele 8 linii de metrou sunt pe culori
101_1261.jpg

101_1262.jpg

in zonele in care se intersecteaza cobori foarete mult cu scarile rulante sa treci dintr o parte in alta
101_1268.jpg
 
o plimbare cu autobuzul etajat descoperit este destul de costisitoare 24 lire sterline in jur de 1 milion(100 lei noi)
101_1285.jpg

101_1286.jpg
 
imagini de la o alta cladire aflata la 1km fata in fata cu palatul unde se pregatea un spectacol pentru acea seara
 
in cele citeva zilepetrecute la londra am vazut foarte putini englezi autentici foarte multe persoane de culoare,musulmani,europeni(polonezi,moldoveni,romani,bulgari,cehi)
101_1581.jpg

101_1582.jpg

101_1583.jpg

101_1584.jpg

si o coafura mai deosebita la o cetateanca de culoare

101_1574.jpg
 
si 2 imagini cu circulatia din londra
astept sa vad daca azi voi primi un start set de trenulete pe care l am facut prin internet nu am gasit nici un magazin de trenulete pina azi
101_1568.jpg

101_1565.jpg
 
shoppy pe unde este provincia in care tu locuiesti eu voi pleca maine din anglia si voi merge prin franta citeva sute de km poate trec si prin zona ta
 
Eu stau la Valenciennes, pe langa Lille. Oricum, nu e mare lucru de vazut pe aici, iar in 2 saptamani ma intorc in tara, iar acum sunt incarcat sa-mi termin treaba. :)
 
Nici nu zici ca Londra a fost bombardata cateva zile in continuu in timpul razboiului. Foarte frumos stilul arhitectural.
Dar Radu, ce se intampla cu celebra ceata londoneza? Unde e? :D