Diorama mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
alex este ceva ca lucrurile se misca e ami greu inceputul si eu cind am spus ca e un inceput asa a fost acum am trecut de prima parte dar mai sunt multe de facut si la tine si la alti spor la treaba
 
Super

<r><E>:D</E> Cat imi plac utilitarele de la Diecast !!!! Sunt la scara ? Si de unde sunt cumparate ?<br/>
<br/>
Eu am achizitionat un excavator super dar l-am primit schiop ... <E>:(</E> adica fara o senila.<br/>
Mi s-a promis ca o sa fiu sunat pt schimbare ..... <br/>
<br/>
Dar setul ala cu elevator, excavator si probabil un excavator Wolla .... nu-mi dau seama ce e a treia piesa tare imi plac si mi-as lua si eu <E>8)</E></r>
 
Nu scrie scara pa ele dar se apropie de 1:87. Cat despre magazine e vorba doar de supermarketurile clasice (Metro , Selgros etc)
 
locomotiva de nu stii ce este(avatar)pare e fi un roco...prin ´96-98 se faceau la gama hobby-line...
 
Am mai adaugat cate cava la materialul rulant:

BR 118



BR 55 ( sa nu mai ziceti ca n-am si eu o aburoasa...)



VT 75 (asa scrie pe ea)

 
ieri 09.06.2007 am facut o "vizita de lucru" in imperiul trenulistic AlexCF si a fost foarte bine
mi-a prezentat materialul rulant care este de exceptie prin calitatea modelelor cumparate selectiv nu dea valma si mai ales m-a impresionat macheta
desi este inca in faza incipienta, fiind realizate doar liniile din gara cu prlungirile lasate libere si inchiderea circuitului nu am putut sa nu remarc corectitudinea pozitionarii terasamentului sub linii, coliniaritatea si paralelismul acestora
cred ca are un mic chinez care-l ajuta la lucrare :D

mai mare placerea sa vezi o realizare ingrijita care incearca sa semene cat mai mult cu realitatea
evident ca mai este de lucru cat "calul lui Decebal" si, din pacate mai trebuie facute mici modificari dar asta nu stirbeste cu nimic calitatea lucrarii
are timp Alex sa gandeasca si sa faca schimbarile ce se impun

la materialul rulant mi-a atras atentia un vagon de valori la care i-a montat felinare rosii, arata foarte frumos si da un aspect deosebit garniturii de vagoane de calatori

nu am facut poze ca nu am avut cu ce :oops:

poate data viitoare

bravo Alex si tine-o tot asa

toate cele bune
 
Am revenit si am adunat niste "vechituri" de pe ebay, comandate de aici, platiti de acolo, venite acolo, carate aici...etc

O garnitura Roco (din pacate nu am mai gasit un vagon de pasageri sa fie 4)



Tot Roco, pentru mine ceva de suflet (2 buc aproape noi, 2 cu mici probleme dar cu lumina din fabrica)









De la GÜTZOLD avem automotorul VT 04 501



O garnitura din 5 vagoane Schicht , 3 clasa 1 si 2 clasa a 2-a, toate iluminate





Ceva de mesterit...



Si in cele din urma o garnitura Schicht din 5 vagoane, cu iluminare ( si astea intra in reparatii capitale...)



Mai astept etajatele de mijloc (sper sa vina ca le astept de multisor) si incepe munca la diorama.