CLUBUL BUCURESTI

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
maine voi aduce la club diorama pe HO si diorama pe N sa facem probe pe ele si sa vedem ce ami e nevoie de pus pe ea va rog sa aduceti nsite vagoane de marfa pentru HO sa vedem ce punem la BR 55 sau vagoane de calatori
 
diorama la N pentru expozitie
101_0982.jpg

101_0981.jpg
 
Dupa cum stiti astazi me-am intilnit la club pentru a definitiva cele doua diorame (scara N si HO)care vor fi expuse cu ocazia expozitiei ce se va desfasura in data de 1 Iunie la sediul primariei sectorului 2 . Cu aceasta ocazie sau rulat o mica parte din materialul ce va rula pe diorame si materialul rulant ce va fi expus,grosul urmind sa fie adus cu ocazia expozitiei de vineri 1 Iunie .S-a pus la punct cum se va expune materialul rulant si sa cumparat ad- hoc ce era necesar pentru a putea fi realizate gradenele de expunere ,sa hotarit cum se vor face etichetele cu descrierea exponatelor si alte probleme legate de acest eveniment important pentru noi cei care avem aceasta pasiune .La intilnire au fost prezenti :Radu,Gina ,LDH,Lok,Silviu20061,Robert,CFTT,Conectorxp,Coobra impreuna cu sotia si un nou impatimit al trenuletelor venit in "prospectiune"Laur,sper ca nu am uitat pe nimeni .Mai multe lucruri despre ce sa discutat la intilnire mai pot complecta si ceilalti care au fost prezenti.
Acum citeva poze :
IMG_1480.jpg

IMG_1481.jpg

IMG_1482.jpg

IMG_1483.jpg

IMG_1484.jpg

IMG_1485.jpg

IMG_1486.jpg

IMG_1487.jpg

IMG_1488.jpg

IMG_1489.jpg

IMG_1490.jpg

IMG_1491.jpg

IMG_1492.jpg

IMG_1493.jpg

IMG_1494.jpg

IMG_1495.jpg

IMG_1496.jpg

IMG_1497.jpg

IMG_1498.jpg

IMG_1499.jpg

IMG_1500.jpg

IMG_1501.jpg

IMG_1502.jpg

IMG_1503.jpg

IMG_1504.jpg

Aici sau facut si mici reglaje la materialele rulante :D
IMG_1505.jpg

IMG_1506.jpg

IMG_1507.jpg

IMG_1508.jpg

IMG_1509.jpg

IMG_1510.jpg

IMG_1515.jpg

IMG_1516.jpg

IMG_1517.jpg

IMG_1518.jpg

IMG_1519.jpg

IMG_1520.jpg

IMG_1521.jpg

IMG_1522.jpg

Cam atit pentru seara aceasta ,restul poate duminica cind vor pune poze si ceilalti membrii care au fost prezenti
 
@ Gina

am carcotit eu cu macheta la N dar recunosc Arata foarte bine si daca ai timp sa faci micile retusuri sigur o sa fie si mai bine

@ Radu

nu pot sa spun decat BRAVO legat de emisiune si sa-i multumesc lui PDI ca a pus umarul
sunteti grozavi toti si telegenici
nu acelasi lucru pot sa spun despre Gina, daca este sau nu telegenica, deoarece se vede o mana ce vopseste stalpii de telegraf :D adicatelea unii cu vorba si altii cu munca, parca am zis asta si azi la club!!!

@ Silviu

frumoase poze

ce am mai facut la machete?

toate cele bune
 
La cea la HO mai nimic iar la cea la N mici retusuri facute de Gina :D(tot Gina ,ca noi cu .....vorbaria )
 
Felicitari Gina !!! Am inteles ca tu ai fost "Chinezul artist" al dioramei la N Colorado.
Cel putin in poze, arata minunat, e echilibrata, ma refer la acoperirea cu diverse :D
Aleea de jos da bine, ce mai tura - vura splendida !!!
Am si un bolovan pt Shonmuhlen, suprafetele alea maro sunt prea intinse si exact in mijlocul dioramei... "no man land" ... dar stiu ca se va rezolva cu ceva casute, o tarla de oi...un pom si-un copacel :D :D :D
Vagonul weatherit arata "bestial " :aplauze: :aplauze: :aplauze: !!!
Felicitari !!!
rally
 
Salutare la toata lumea!

Am sa postez cateva imagini de la intalnirea noastra. Avand in vedere faptul ca ne pregatim pentru expozitia din 1 Iunie, la intalnirea noastra sau facut doar teste pe dioramele care vor fi prezentate si sau discutat ultimele detalii pentru expozitie.

Au facut prezenta:

LDH


Radu


Silviu


Cftt


Lok


Connectorxp si Coobra


Eu


a fost prezent si laur, viitor membru



Au mai facut prezenta: Gina (sotia lui Radu) si Iuliana (sotia lui Coobra), dar din pacate nu am si imagini cu ele. :mask: Imi cer scuze si am sa ma revansez data viitoare.
 
O garnitura care mi-a placut la nebunie




Diorama H0


01 de exceptie






Cateva detalii






Jucariile lui Connectorxp


Lok in actiune









Din pacate doar atat am reusesc sa pozez.

Va urez o zi excelenta in continuare.
 
Salut tuturor!

Pentru cel (cei) care se ocupa de etichetele pentru expozitie:

Garnitura I

Tren local DRG, epoca II (1920-1945)
Locomotiva BR 98 – 7
Vagoane de clasa si bagaje


Garnitura II

Tren expres DB, epoca III (1945-1965)
Locomotiva BR 23
Vagoane de clasa, dormit si bagaje


Daca se doresc si alte date inscrise pe eticheta astept cererile


Toate cele bune
 
Ma bucur ca va place garnitura cu macaraua Roco. Cred totusi ca ar arata mai bine daca bratul macaralei ar sta pe vagonul platforma in acel dispozitiv special de prindere, care face ca, corpul macaralei sa se roteasca si el putin la trecerea prin curbe :roll: .
 
@LDH
este normal banul dicteaza in ziua de azi o sa vedem ce va fi si cind va incepe cu noua grila de programe oricum sigur vom reusi si in alta parte sa facem emisiuni cu hobyul nostru va veni si ziua in care ne vom face cunoscuti mai bine
 
Pentru ziua de 1 IUNIE 2007 prezenta pentru membri clubului la Primaria sector 2 este ora 8 .
Fiecare se va prezenta cu ce a promis ca va aduce
 
Cine face etichetele?
Sau
Mai face cineva etichetele?
Eu voi veni cu urmatoarele:
garnitura 1:
Locomotiva electrica OBB 1043 (Bo' Bo') cu garnitura CFR tren rapid (vagoane tip Y de clasa si cuseta - toate rosii).

garnitura 2:
Locomotiva diesel DA 060 cu garnitura CFR tren accelerat (vagoane tip Y de clasa si unul cuseta - toate albastre).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.