Anunturi de intalnire a pasionatilor in Cluj

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Io am stat şi am cujetat.
Nu mai bine ne vedem la Bolero sau similar, mai bem un pahar de lichid, mai îngurgită’m ceva?
Aşa de revedere şi de anul nou!

E.
 
Mâine la 17.40 - 18.00
întâlnirea la Bolero, Piaţa Cipariu.
întâlnirea deschis㒠la oricine.
O partea au fost anunţaţi telefonic, SMS.

E.
 
S-o strâns lume, o fo fain...

Atenţiune, Atenţiune

S-o hotă’rât urmă’toarele:
1. Marţi 07.02.2012, ora 17.00 - 17.30 adunarea la Club (discuţii tehnice, organizatorice, planifică’ri, analiza trecutului and more...)
2. Sâmbă’t㒠25.02.2012 (necesit㒠confirmare) excursie cu trenul la Depoul Dej.
3. în general, anul acesta întâlnire vor avea loc în fieşce marţi de la 17.00
4. Urmă’riţi forumul pentru noută’ţi.

E.
 
SS, adic㒠strict secret ;)
Când va fi luat㒠o decizie va fi publicat.
Momentan sunt discuţii..... discuţii.... discuţii vs acest subiect.

E.
 
Salut,
Deoarece marea parte a echipei noastre a fost detasata La Bucuresti pentru infaptuirea Dioramei Muzeu,in decembrie nu s-a tinut Machetist 2011.
Eu personal optam sa trecem direct la Machetist 2012,in decembrie dar colegii sugereaza ca ar fi mai bine sa facem ceva in primavara asta.
Cum deocamdata nu s-a luat o decizie,fiind vorba de foarte multe necunoscute,inclusiv financiare si de spatiu,hai sa trecem de iarna asta si-apoi mai vedem ce-o fi.
In alta ordine de idei eu am pus o intrebare prosteasca de genul "oare ar fi o idee timpita sa scoatem o revista de modelism feroviar?'"
Coegii mi-au raspuns pe data ca este o timpenie.
Dupa ce am citit posturile de la "Masini de legenda de Agostini" si de la alte threaduri unde fie cel care o initiativa e improscat cu cth_th_th_t fie apare eterna intrebare:"cel mai important lucru: pretul?" mi-am dat seama ca a face si a sustine o asemenea revista pe plaiuri mioritice e o prostie.
Asa ca o sa fie o expozitie si vom anunta la momentul oportun.
s
 
Sandy, parerea mea este ca o revista cu ce subiect vrei tu trebuie sa aiba un tiraj de minim X exemplare din care sa vinzi minim Y exemplare.
Intrebarea mea simpla este cate exemplare vinzi??
Ca atare, cred ca sub forma de PDF ar fi mai ok, insa evident cei care se ocupa de revista vor face munca patriotica.
 
Hai s㒠facem o list㒠cu participanţii, s㒠ne organiză’m dim timp şi s㒠luă’m bilete cu anticipaţie de grup, s㒠ias㒠mai lesne.

De circulat cu trenul, probleme nu se anunţ㒠a fi. Nu se mai anunţ㒠ninsori pe să’ptă’mâna viitoare.

E.