Radu Sofran , un inceput

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
dince este in imaginea pe diorama cam 50% sunr1/87 iar restul 1/72 ce este in plan mai indepartat sa nu se vada chiar diferenta
 
Nu sare in ochi diferenta. Oricum daca e sa mai cumparati masinute 1/72, cumparati modele care si in realitate sunt micute, astfel nu vor aparea diferente.
 
poate ca inaltimea nu spune mare lucru avand in vedere ca trenuletele se "cocoata" pe linii si terasament

ce faceti cu latimea?
un turism sau o dubita, ca sa nu mai vorbim de camioane, sunt mai late decat un vagon sau o locomotiva, adica au mai mult de 2,5 m latime

Seby are dreptate, trebuie cautate modele la scara chiar daca oferta este mai mica
 
pot sa ma laud si eu cu staia dgi box power in posesia careia sunt in acest moment in seara asta a fost pcq la mine si am studiat o este fenomenala am scapat de toate telecomnezile din ea se regleaza totul are impreuna cu T4 o putere foarte mare la prima intilnire la club o aduc sa vedeti ce poate face este o bijuterie
 
sarbatorile au trecut si mai trebuie sa si muncim la diorama am inceput partea a doua a dioramei in care am montat deja sina in continuare citeva imagini
101_0577.jpg
 
a fost o oferta speciala la expozitia cu cele mai scumpe masini de pe glob ferrari,mahbach etc reale si cele mai rapide masini care are loc la bucuresti si ca sa completez informatia pentru cei care nu stiu masinile au preturi intre 100.000si 850.000 euro
 
radu sofran a spus:
a fost o oferta speciala la expozitia cu cele mai scumpe masini de pe glob ferrari,mahbach etc reale si cele mai rapide masini care are loc la bucuresti si ca sa completez informatia pentru cei care nu stiu masinile au preturi intre 100.000si 850.000 euro
... atunci cred ca 800 lire sterline pentru un Bentley Continental GT la scara mi se pare un chilipir :wink: poate asortat cu un ceas de 4600 lire ar fi mai bine .... si daca ma gindesc bine .... stind in fata dioramei cu controllerul in mina ar fi bine sa ai si niste butoniere de camasa tot Bentley de 37 lire :razz:
.. si eu care am doar basca :roll:
 
masinutele alea chiar sunt la scara 1: 87 ???
cit a costat una?
si nu am inteles clar de unde au fost luate..... cu atitea glume..... :razz:
 
masinile au fost cumparate de la salonul deschis la otopeni cu pretul de 20 lei per bucata unde se aflau masini unicate expuse