Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Multumesc , dar mentionez ca locomotiva a fost transformata de mai multi pasionati ;-) , un film va fi si el postat pe net dar nu promit nici o data fixa , din lipsa de :( timp :( iar netul momentan la mine merge cu viteza lumini stinse :(
 
SUPERBA ....de ieri seara nu imi mai iau ochii dupa ia ....si nu stiu ce varianta sa aleg ....a ta .....sau a lui Florin ...o sa mai cintaresc situatia.Inca odata ...FELICITARI (poate ne auzim la un telefon )
 
Salutare!

Iata si un filmulet:
http://img531.imageshack.us/my.php?image=mov00238ap6.flv
 
Nelamurire,aceasta locom.modificata si vopsita "clasic",vad ca are farul central mare(tip vechi)si fluier in loc de goarne,ce culoare avea inainte de modificare fiindca am mai vazut DA-ul produs de PTK s-au KEG(nu mai tin minte)cu far central dublu si goarne?
 
Si daca tot detin doar aburoase si diesel-uri a poposit la mine o farfurie adanca si gri din plastic :D
Sefu' iar nu sunteti in regula cu actele
logoeubf1.jpg


Si dl. mecanic da spaga pentru o tura in carusel :twisted:
pozaconcursrd2.jpg


Si se invartea el cat se invartea
dadeasupraaw5.jpg


Pana s-a hotarat - eu pe aici ies aceastea mi-e calea :p
turnantahl2.jpg
 
nu prea mai sunt cuvinte sa spunem cit de incintati suntem de ce vedem. un diesel de poveste. BRAVO!!!
SI FELICITARI meseriasilor care l-au realizat.
 
Mda......superba turnanta!!! Imi plac la nebunie turnantele,dar........din pacate bugetul meu nu cred sa-mi permita vreodata sa achizitionez si eu asa ceva :(
Sa o stapanesti sanatos!
 
Salut Bogdane,tot nu ne-ai lamurit,cine sunt mesterii modificarii DA-ului,poate ne lamuresc si pe noi "anumite "detalii din procesul vopsirii.
 
Bravo Bogdane ,

Bine ai venit in lumea ametitilor (invartitilor). N-ai facut o investie rea. Unde o pui , ca eu nu am inca loc pentru ea ? :aplauze:
 
Mesterii modificarilor sunt - Familia Savin tata si fiu din Braila (vezi electrica si DA-ul lui Gam3) iar mitica (mity) de la Braila s-a ocupat de partea electrica si montarea decodorului.
Turnanta a fost de vanzare pe site-ul lui Rally jucarii.com.ro si a stat acolo cred ca o saptamana pana sa ajunga la mine .
 
Si iata dupa o pauza (doar pe calea undelor) Noutate
Nebunia din Mansarda s-a transformat in Nebunia din Crama
Cateva poze din "MICILE" :twisted: modificari
REMIZA VAGOANE - in constructie
b1ab7.jpg

b2me5.jpg

b3at8.jpg

b4eu3.jpg

b5bv5.jpg

b6ht9.jpg

REMIZA LOCOMOTIVA CIRCULARA
b7ru4.jpg

b8pt2.jpg

b9fj3.jpg

b10ci9.jpg

STATIE PRODUSE PETROLIERE
b13dd5.jpg

b14ee6.jpg

b15sc3.jpg

Iar in ultimele REMIZA LOCOMOTIVE - in constructie
 
Abia astept sa stam cu cate o blonda rece in crama. :D :D :D

P.S.
Ce zici,faci asa triaj :?: :?: :?:
http://www.jogges.de/Seiten/Unterseiten/fliegen/luftbilder/Luftbilder%202/2308Rangierbahnhof.jpg

Maschen, în sudul oraÂşului Hamburg,cea mare staĂžie de triaj din Europa.
 
macazul ala triplu la iesirea din gara nu prea sta bine,vad ca ai spatiu indeajuns ptr a pune doua macaze normale,efectul e mult mai reusit,incearca
ce marca e remiza circulara?dupa cate vad,are sistem de inchidere al usilor
 
Cateva poze cu nebunia din beci :D :D





Bogdan nu are cum posta poze pentru moment :( :(