Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
pai si.................. hai ca tot ma pregatesc sa vin pe la mata............ :D
 
@tonyg

nu, nu o am de la Rally. dar am vazut cateva cladiri foarte interesante si frumoase si la Rally cand am fost ultima oara acolo.... grabeste-te daca vrei sa mai apuci ceva. deja incepusera sa apara vulturii si sa goleasca cutiutele lui Rally.

8)
 
De data aceasta am mai lasat si pentru alti impatimiti ai trenuletelor,dar in schimb nu stiu ce a mai lasat pcg prin rafturile lui rally :D
 
frumos

<r>Salut Lupule Alb!Ma bucur ca ai facut achizitii importante in ultima vreme,sa le stapanesti sanatos! <E>:D</E> Cladirea garii cumparata de tine este foarte frumoasa dar trebuie sa construiesti o satie de cale ferata,pe masura ei,cu cel putin 5-6 linii si un depou cu remiza circulara,anexe.... <E>:D</E> .Ar arata ciudat o gara cu 2 linii,cu o asemenea cladire <E>:confused:</E> .Cred ca te-ai grabit putin la montarea cladirii,se observa faptul ca unele piese nu le-ai finisat inainte de montare,dupa taierea lor.Oricum,cladirea e superba,mi-as dori si eu asa ceva. <E>:D</E></r>
 
@ Dan

Multumesc pentru urari. In primul rand, nu cred ca arata ciudat o astfel de gara cu doua linii, mai ales daca eu sunt multumit de ea. Cladirea, intr-adevar, este foarte frumoasa si sunt bucuros sa o am.
 
Ieri a inceput constructia unei noi cladiri, caci daca orasul avea gara, oficialitatile in frunte cu primarul, nu aveau unde sa-si plece capul.

Iata, asadar, realizarile zilei de ieri.









Iar azi, desi lucrarea era programata sa se termine pana joi, muncitorii fiind harnici, iat-o definitivata







Imi cer scuze pentru calitatea imaginilor.
Si fiindca vine o sarbatoare importanta a crestinatatii, lucrarile se opresc aici pentru a sarbatorii in mod cuviincios Invierea. Cu aceasta ocazie, va doresc tuturor, ca Invierea Mantuitorului sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze viata si sa aveti un Paste fericit!

Doamne ajuta!
 
MULTUMIM la fel!!!
gara este nebunie curata. si a doua cladire imi place dar prima e de exceptie.
succes in continuare!!!
 
Hristoa a inviat! Sa vi se bucure inimile cu prilejul acestei sfinte sarbatori si Domnul sa va calauzeasca pasii si alegerile. Doamne ajuta!
 
Revin cu cateva achizitii ca sa am si eu cu ce ma "lauda". :p
Iata ce a poposit acum doua zile in impunatoarea mea gara







 
frumoase achizitii. locomotiva imi place. e un model american mai reusit decit alte modele facute de Mehano.
dar de unde vagoanele acelea rosii de calatori. imi plac! interesante.
 
intr-adevar, frumoase vagoanele acelea rosii. am avut o mare sansa sa devin posesorul lor. de mult mi le doream si tocmai cand ma gandeam sa ma consolez cu gandul ca "strugurii sunt acrii", Rally mi-a implinit dorinta cu sau fara voie.
 
or sa mai urmeze in curand cateva cladiri si un peron, achizitionate chiar azi. deja s-a inceput lucrul la ele. in curand vor apare noutati si in ceea ce priveste suportul dioramei.

si inca ceva: pe langa cladirile cumparate am primit un fel de bonus: 3 sau 4 copaci cam ciudati, caci trebuie sa-i ansamblez eu ( lipit trunchiul de baza, ramurele, frunze, :mrgreen: :lautar: )
 
Salut Lupule! Te urmaresc de la inceput,frumoase achizitii,felicitari! Imi place foarte mult aburoasa din poze si vagoanele de la ea.De unde ai cumparat-o si cu cat?
 
Multumesc Haky. Atat aburoasa cat si vagoanele le am de la Rally. Pretul aburoasei este in jur de 240 RON.
 
salutare la toata lumea
sunt nou pe aici,insa urmaresc forumul de ceva timp.
Lupule....frumoasa gara,mie imi plac in caraimda.vrei s-o iluminezi?ai grija cu transparenta zidurilor si pe la colturi