Poze - autor Robert Tanasa

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

robertanasa

Well-Known Member
Trenulist
28 Decembrie 2016
1.150
0
48
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Salutare la toata lumea!

Avand in vedere ca-mi place sa fac poze la greu, am sa va prezint in acest topic creatiile mele. Astept cu deosebit interes impresiile voastre. :razz:

001

002

003

004

005

006

007

008

009
 
salut robert!

fratele pcg nu cred ca a avut timp asa ca ti-am "depoluat" eu topicul

dupa ce ne spui exact ce vrei o sa sterg si postul meu

sa explic:

1.vrei sa insiri numai niste poze fara sa ne spui nimic despre ele (unde? cand? cum?)

2.poate ar trebui sa ne spui mai multe despre pasiunea ta (alta decat trenuletele) si mai ales sa vorbesti despre locatia fotografiei, modalitati si tehnici utilizate etc (unele din pze intuim pe unde au fost facute dar marea majoritate nu)

2.comentam sau nu?

e bine sa ne spui si ce astepti de la noi ca sa nu scriem numai ca sa scriem

sper ca nu s-a suparat nimeni ca m-am supus dorintei lui robert
 
@LDH
In primul rand doresc sa-ti multumesc frumos pentru sprijin.
In ceea ce priveste acest topic doresc sa aflu pareri despre aceste poze ca sa-mi fac idee daca cat de cat fac bine ce fac, si daca careva din membrii clubului doresc originalul pentru ca le place o anumita poza, eu o fac cadou persoanei respective (numai membrii clubului). Astept criticii si comentarii dar numai strict pentru ceea ce postez. Nu de alta dar doresc ca acest topic sa aibe un sens. Astept decizia ta in ceea ce priveste acest topic.

Cu deosebit respect
 
decizia mea nu conteaza eu cel mult te pot ajuta cu ce pot

decizia este a ta legat de ce vrei sa fie acest topic dealtfel exprimata in raspunsul tau si fii sigur ca vom tine cont de ea

deci esti invitatul nostru sa te desfasori
de pietre nu o sa scapi, nu se poate altfel, si fii sigur ca vom incerca sa fim constructivi

bafta!
 
daca te ajuta sa iti "comentam" fotografiile .... incearca sa le denumesti, macar sa le numerotezi, altfel mie unu imi vine tare greu sa iti spun ca la foto cu rasaritul (ultima), printre nori, faptul ca linia orizontului nu este dreapta imi da senzatia ca marea "sta sa curga" si mai are si o panta descendenta .... intelegi ? dar si asa este bine felicitari :aplauze:
 
am indraznit sa o prelucrez putin

img1258mvf31copywa7.jpg
 
Salut. Am vazut si eu pozele si mi-au placut mult in special cele cu marea, dar si cu pasarelele. Am si eu hobby-ul asta, chiar mi-am postat niste poze pe la diferite situri. Iata un link cu unul:

http://www.scandinavianstockphoto.com/

Aici poti chiar sa vinzi poze, mai greu intri in posesia banilor, dar macar vezi cum le apreciaza strainii. Am vandut si eu doua. :D

http://www.scandinavianstockphoto.com/about.php?action=recentsales
 
robertanasa a spus:
In opinia mea este un aparat bun. Nu ma prea descurc cu el cand trebuie sa folosesc blitz-ul. :mad:

Ca sa te descurci cu blitz-ul trebuie sa folosesti P in loc de AUTO ...
acolo dai function set ...in stanga ai semnul de blitz(fulger) cu + si - ..te duci pe semn si stanga, dreapta setezi cat de puternic sa fie blitz-ul...ai grija ca celelalte setari cum ar fi ISO sau rezolutia ..sa fie cum vrei tu .
Spor la fotografiat !!! eu am Canon A640
 
Poza realizata de pe Pasarela Basarab



Priviti ce increngatura de cabluri, linii, macaze si semnale. Si garnitura e de admirat. Am incercat sa prind toate detaliile posibile.
 
In acest week-end am fost cu LDH intr-o plimbare pe la Gara Cotroceni si Gara Obor. In cele ce urmeaza va voi prezenta cateva imagini luate de la fata locului.

Eu am copilarit langa Gara Cotroceni si cunosteam destul de bine locul dar in acest week-end am avut surpriza sa nu mai recunosc locul. Era o gara mica, linistita si infloritoare. Acum las imaginile sa curga si fiecare din voi sa trageti concluziile finale.

Cateva semnale






LDH


Un fost canton de bariera




Asa zisele semnale de la fosta bariera




Intrarea in pasaj




Cantar


Intram in zona garii


No coment


No coment


No coment


No coment


No coment


No coment


No coment


De pe vagon am reusit sa-l prind si pe LDH care incerca sa pozeze ce a mai ramas


No coment


No coment


No coment


Rampa


Pe cale de disparitie


Gara! Inca mai arde becul!


No coment


No coment


Paragina totala












Si cu toate astea, floricelele mai au putere sa traiasca



Cam asta a fost la Gara Cotroceni. Concluziile le trageti voi.
 
Poze de la Gara Obor


Urcam pe pasarela


Garnitura de mare exceptie



Diverse









fost Felinar actual Dulapior


Cam atat de la Gara Obor.
 
Bine ca ati apucat sa le prindeti in poze... se pare ca in felul cum evolueaza lucrurile, nu o sa le mai vedem decat in poze :-x
Pentru linistea mea ma fortez sa cred ca vor sa modernizeze zecile de zone care sunt in aceasta stare si din acest motiv mai lipseste cate o traversa, sina etc.